SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Gelincik Dağı ve Sinek Çayı turizm projesi başladı

Gelincik Dağı ve Sinek Çayı turizm projesi başladı
Bu haber 27 Eylül 2021 - 9:49 'de eklendi ve 94 kez görüntülendi.
  • Sinek Çayından başlayıp, Gelincik Dağı eteklerine kadar yürüyüş yapılabilecek, doğal güzellik seyredilecek

 

Gelincik Dağı ve Sinek Çayı’nın turizme kazandırılması için çalışmalar başladı. Kaymakam Ramazan Polat, “Sinek Çayından başlayıp, Gelincik Dağı eteklerine kadar yürüyüş yapılabilecek, doğal güzellik seyredilecek” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sinek Çayı ve Gelincik Dağı yolunun parke taşı döşemesi için çalışmalara başladı.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başka Vekili Münir Karaloğlu ile yapılan görüşmede turistik bir ilçede yer almamız vesilesiyle termal turizmin yanı sıra doğa turizminde de önemli güzelliklere sahip olduğu belirtilen ilçemizde, doğa harikası Gelincik Dağı ve Sinek Çayı’nın turizme kazandırılması için çalışmalar yapılmasını ileten Kaymakam Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, bunun sonucunu aldı.

Hazırlanan rapor doğrultusunda harekete geçen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vakit kaybetmeden her iki doğal güzelliğin turizme kazandırılması için ilk çalışmayı başlatarak Gelincik Dağı ve Sinek Çayı yolunun parke taşı döşemesi için ihaleye çıkmasının ardından yüklenici firma tarafından çalışmalar başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam Ramazan Polat, 5 kilometrelik bir yürüyüş alanı oluşturulacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Şu anda ihaleyi alan firma tarafından yol genişletme çalışmaları yapılıyor. Daha sonra yol parke taşı döşenecek. Vatandaşlarımızın da sıklıkla kullandığı ve hanelerin bulunduğu Gelincik Dağı eteklerine kadar 5 kilometrelik bir alan parke taşıyla döşenecek. Hem ilçemize gelen turistlerimiz hem de vatandaşlarımız bu yürüyüş parkurunu kullanarak Sinek Çayından başlayıp Gelincik Dağı eteklerine ulaşacak ve doğal güzelliği izleme şansı bulacak. Aynı zamanda bu çevrede haneleri bulunan vatandaşların da yol sorunu çözülmüş olacak.

Yapılan çalışmalar sadece yol genişletme ve düzenlemesiyle kalmayıp aynı zamanda çevre düzenlemesi de gerçekleştirilecek. Böylelikle ailelerimiz de bu doğal güzelliklerden yararlanacak ve bu bölgeyi cazibe merkezi haline getireceğiz.”

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da gerek vatandaşlarımız gerekse de ilçemize gelen konuklarımız bu eşsiz doğa güzelliklerimizin keyfini süreceğini, belediye olarak işletmeye çok önem verdiklerini ve bu konuda hassas davranacaklarını belirtti.

Kaymakam Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, kendilerine olumlu yanıt veren, kısa sürede çalışmaların başlamasını sağlayan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münir Karaloğlu’na teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa