SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Gelişigüzel atılan çöpler çevreyi kirletiyor

Gelişigüzel atılan çöpler çevreyi kirletiyor
Bu haber 11 Ekim 2021 - 9:10 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi.

İlçemizde duyarsız vatandaşlar tarafından cadde ve sokaklara gelişi güzel atılan çöpler çevre kirliliğine neden olurken, çöpler yüzünden kötü koku yayarken, özellikle pandemi nedeniyle tehlike daha da artıyor.

İlçemiz girişinde yol kenarlarına atılan çöpler ile evlerin balkon ve pencerelerinden cadde ve sokaklara atılan çöpler, poşetlerin patlamasıyla etrafa saçılıyor. Bu çöpler çevre kirliliğine davetiye çıkartırken, çöpler nedeniyle sokak hayvanları şehir merkezini mesken tutmasına neden oluyor.

İlçemizde duyarlı esnaf ve vatandaşlar cadde ve sokaklara gelişi güzel atılan çöplerden şikayetçi. Çöplerde bulunan kemik ve et ürün atıklarından dolayı sokak köpekleri sokakları mesken tutuyor. Çocuk bezlerinin ve evsel atıkların ise her tarafa dağılmış durumda olması sokak ve kaldırımları mikrop yuvasına dönmesine neden oluyor.

Belediye temizlik görevlileri de her gün sokakların gelişi güzel kirletildiğini belirterek, vatandaşların daha dikkatli ve bilinçli olarak çöplerini sokağa atmamalarını istedi. Küçük poşetlerle değil toplu olarak büyük bir poşetin içinde ağzı bağlı olarak bırakılmasını ve çöp konteynerlar atılmasını istedi.

Çarşı esnafı, çöplerin düzenli olarak toplandığını fakat çöp toplama saatinden sonra balkon ve camlardan atılan çöp poşetlerinin patlaması sonucu dükkanlarının önlerinin ve sıçrayan evsel atıkların iş yerlerinin camlarını kirlettiğini bu yanlışa bir çözüm bulunmasını istedi. Çöp toplama saatine uyulmasını ve vatandaşların bilinçlendirilerek bu kurala uyulmasını gerektiğini uymayanların da ceza işlemle cezalandırılması gerektiğini kaydetti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa