SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Genç Mucitler hünerlerini sergiledi

Genç Mucitler hünerlerini sergiledi
Bu haber 14 Mayıs 2018 - 0:03 'de eklendi ve 241 kez görüntülendi.
  • Öğrencilerimiz Yaşlılar için uzaktan kumandalı temizlik aracı geliştirdi

 

4006 – TÜBİTAK Bilim Projesi’ne başvurusu kabul edilen Fen Lisesi öğrencileri, yaptıkları icatları bir sergi ile beğeniye sundu. Sergide öğrencilerin geliştirdiği yaşlıların kullanabileceği uzaktan kumandalı temizlik aracı da yer aldı, büyük ilgi gördü.

Fen Lisesi’nde yapılan sergiye Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hayrettin Bahçıvancı, Ak Parti İlçe Başkanı Sehit Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Veysel Devebakan’ın koordinatörlüğünde yaklaşık 60 öğrencinin hazırladığı birbirinden değişik eserler, açılışa katılanlara tek tek tanıtıldı.

Sadece fen ve teknoloji eserlerinin yer almadığı, aynı zamanda ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak tarihi ve turistik yerlerin restorasyonu ve bu eserlerin turizme kazandırılması için çeşitli projeler ve öneriler de konuklarla paylaşıldı.

Bunun yanında özellikle evlerin üzerine yapılan güneş panelleri ile sulama sistemi sayesinde güneş enerjisinden elde edilen sulamanın hem içme suyu hem de bahçe sulamasında kullanılmasını sağlayacak proje, keza engelli ve yaşlılar için uzaktan kumandalı temizlik aracı büyük ilgi gördü. Yine manyetik kutuplaşma projesi ile elektrik projesi de ilgi gören diğer çalışmalar oldu.

Projeleri tek tek inceleyen Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş ve beraberindekiler, özellikle fen ve teknoloji alanında yapılan projeleri beğenirken, bu çalışmaların geliştirilmesi için öğrencilere teşvikte bulundu.

Program ikramlarla sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa