SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Gençlerimiz kültür, sanat ve sosyal aktivitelerde buluşacak

Gençlerimiz kültür, sanat ve sosyal aktivitelerde buluşacak
Bu haber 29 Kasım 2021 - 10:13 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

Kaymakam Ramazan Polat, ilçemizde Bilgi Evi yapılacağını belirterek, gençlerin kültür, sanat ve sosyal aktivitelerde buluşacağını söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda ilçemizde tamamlanan kırsal mahalle yollarının açılışını yapmak ve yapılan diğer çalışmaları yerinde incelemek için gelen Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Bilgi Evi yapılacak binayı da yerinde inceledi.

Vali Münir Karaloğlu’nun ilçemize geldiği günden itibaren kazandırmak istediği, gençlerimizin güzel vakit geçirebileceği ve onlara özel olacak bilgi evinin yapımı gerçekleştirilecek.

Tepe Mahallesinde daha önce dershane ve yurt olarak kullanılan binada inceleme yapan Vali Karaloğlu, dershanenin mevcut yapısı ve konumunun yapım için oldukça uygun olduğunu belirtti.

Kaymakam Ramazan Polat gazetemize yaptığı açıklamada; “Bilgi evinin yapımı için dershane ile ilgili sorunu çözmek amacıyla uzun süredir girişimlerde bulunuyorduk. Sorunu çok şükür çözdük.

Sayın Valimiz bilgi evinin yapımı için ilgili kurum amirlerine gerekli talimatları verdi. Proje Bakanlığa sunulacak ve Bakanlık tarafından onaylanmasının ardından projenin yapımı gerçekleşecek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA