SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

“Gençlerimize daha çok spor imkânı sağlanmalı”

Bu haber 05 Mayıs 2019 - 23:42 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.
  • “Akademik lig kurulmalı, doğa yürüyüşleri yapılmalı”

 

Çermikspor Teknik Direktörü Yılmaz Tuncay, gençlere daha çok spor imkânı sağlanması gerektiğini söyledi. Tuncay; “Akademik lig kurulmalı, doğa yürüyüşleri ve birçok aktivite yapılmalı” dedi.

Çermikspor Teknik Direktörü aynı zamanda Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi MüdürYardımcısı olan Yılmaz Tuncay, ilçedeki gençlere sporun yanı sıra aynı zamanda sosyal çalışmalara da önem verilmesi gerektiğini belirtti. Bu konuda kendisinin çeşitli çalışmalar yaptığını fakat bunun tek kişiyle mümkün olmayacağını belirten Tuncay şöyle konuştu;

“İlçemizde gençlerimizin hem sportif hem de sosyal alanda gelişimleri için 2012 yılında 3 grup halinde bu işe başladım. Ama bu tek başına olacak bir iş değil. Bunun için Sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Milli Eğitim Müdürümüz, değerli meslektaşlarım ve hemşerilerim, kısaca herkes taşın altına elini koymalı.

Futbolun gelişimi için ortaokullar için ortaokul akademi ligi kurularak buradan çıkarılacak karma takım ile il dışındaki maçlara gitmeliyiz.

İlçemizde lise takımları arasında da yineakademi A ligi kurulmalı, öğrenciler takip edilmeli,seçilen öğrencilerden yaş gurubuna göre bir takım kurularak Çermiksporaltyapısından Diyarbakır’daki lige katılmalı. Bu, doğal olarak Çermikspor A takımının da alt yapısını da oluşturacaktır.

Ortaokullardan bayan futbol takımı kurulmalı. Lise bitene kadar o takımla bayanlar ligine katılmalıyız. Bunun birçok örneğini Türkiye’nin çeşitli illerinde görüyoruz.

Yine öğrencilerimizden karma bir voleybol takımı kurularak lige katılmalıyız.

İlçemizin turizm anlamında tanıtımı yapılmalı doğa ve dağ yürüyüş etkinliği yapmalıyız. Bütün bu yapacaklarımız aynı zamanda öğrencilerimizde paylaşma, takım halinde hareket etme, sosyalleşme, sağlıklı birey olma, çevresine ve insanına saygılı olmayı da kazandıracaktır. Tüm çabamız gençlerimiz, geleceğimiz için olmalıdır.

Sosyalleşme ve sanat alanında ilerlememiz için de çeşitli çalışmalar yapılabilir. Bunun için Çermik Tarihi hamamını sanat merkezi yapıp müzik ve resim konusunda öğrencilerin yetişmesine katkıda bulunarak güzel sanatlar lisesine ve üniversiteye yerleştirebiliriz.”

Etiketler :
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa