SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Gençlik festivalinde buluşuldu

Gençlik festivalinde buluşuldu
Bu haber 07 Ekim 2019 - 0:13 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi.

MHP İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından yapılan ve MHP İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliği yaptığı festivalde gençler bir araya geldi.

Çermik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp,  il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve teşkilatları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehitlerimiz için dua okundu. MHP İlçe Gençlik Kolları tarafından hazırlanan kum sanatı gösterisi davetlilerin büyük ilgisini çekti.

MHP Diyarbakır Gençlik Kolları üyesi Onur Ünlü uyuşturucunun zararları ve başlama nedenleri hakkında bir konuşma yaptı. Ünlü, Diyarbakır’da yaptıkları araştırma neticesinde gençlerin yüzde 65’inin meraktan başladığını belirterek, şöyle konuştu;

“Yaptığımız araştırmalara göre uyuşturucuya başlamada en büyük etkenin ailevi sorunlar olduğunu görüyoruz. Ailevi ilişkilerinizi iyi tutun. Ebeveynlerinizle her şeyi paylaşın, iletişim kopukluğu yaşamayın. Aynı zamanda ebeveynlerinize karşı dürüst olun, unutmayın dürüstlük altın kuraldır.

İkinci en büyük etkenin maddi durumun yetersizliğinden kaynaklandığını görüyoruz. Herkesin maddi durumu iyi olacak diye bir durum söz konusu değildir. Maddi durumu da uyuşturucuyu da yenmek de kullanacağınız en büyük silah kaleminiz olacaktır. Okuyarak, iyi meslek sahibi olarak hayatınızı güzelleştirebilirsiniz. Aklınızı sadece derslere verin. Bugün çalışmanız, yarın sizin geleceğinizi kurtaracaktır. Diyarbakır’da yaptığımız araştırmaya göre gençlerin yüzde 65’i meraktan uyuşturucuyu denemiştir. Uyuşturucu yerine derslere merak duyun.”

Uyuşturucu ile ilgili bilgilendirmenin ardından Atatürk’ün hayatını anlatan ve geleceğe ışık tutan düşünceleri video gösterimiyle konuklara izlettirilmesinin ardından program sona erdi.

Program sonrası, gençler, kum sanatını ve ebru sanatını deneme fırsatı da buldular.

MHP İlçe Başkanı Veysel İpek, katılımlarından dolayı başta İl Başkanı Cihan Kayaalp ile birlikte tüm teşkilatlara teşekkür etti. İlçe Başkanı İpek, yapılan etkinlikte gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedeflediklerini ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerinin ışığı ve onun vatanseverliği doğrultusunda bir gençlik hedeflerini sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA