SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Geri dönüşüm yapalım, dünyamızı kurtaralım”

“Geri dönüşüm yapalım, dünyamızı kurtaralım”
Bu haber 01 Ocak 2018 - 1:18 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.
  • ÇEVSAN’dan okullara geri dönüşüm kutuları dağıtıldı
  • Kutulardan alınacak malzemeler karşılığında okullara gelir sağlanacak

 

“Geri dönüşüm yapalım, dünyamızı kurtaralım” sloganı ile kampanya başlatılan ilçemizde, ÇEVSAN’dan okullara geri dönüşüm kutuları dağıtıldı. Kutularda biriken malzemeler yine ÇEVSAN tarafından alınacak, karşılığında okullara maddi gelir sağlanacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün değerler eğitimi projesinin bu ayki konusu olan temizlik teması kapsamında geçtiğimiz hafta ilçemiz merkezinde yapılan temizlik kampanyasının ardından yeni bir proje hayata geçirildi.

Proje kapsamında ÇEVSAN ile iletişime geçilerek merkezdeki okullara geri dönüşüm kutuları bırakılırken, bu hafta da kırsal mahallelerdeki okullara geri dönüşüm kutuları dağıtılacak.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, “Çevresine uyarlı daha bilinçli bireyler yetiştirmek amacıyla okullarımızda geri dönüşüm projesini hayata geçirdik. Proje ile birlikte çocuklarımızdaki çevre bilinci daha gelişeceği gibi, dünyamızın daha az kirlenmesine de katkıda bulunacaklar.

Geri dönüşüm kutularımızın ilçe merkezinde dağıtımı tamamlanırken, kırsal mahallelerdeki okullarımıza dağıtımı da bu hafta gerçekleştireceğiz. Tüm okullarımıza 400 ile 500 adet geri dönüşüm kutusu dağıtılacak.

-Geri dönüşüm kutuları aynı zamanda okullara maddi destek de sağlayacak

Okullarda geri dönüşüm kutularında biriken geri dönüşüm malzemeleri bir süre sonra geri dönüşüm merkezi tarafından gelip satın alınacak. Bu da okullarımıza maddi destek sağlamış olacak” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA