SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Geri dönüyorlar

Geri dönüyorlar
Bu haber 20 Ağustos 2018 - 0:15 'de eklendi ve 403 kez görüntülendi.

-Bir zamanlar boşalan Aşağı Şeyhan Mahallesi örnek mahalle olma yolunda

-Bir yılda 12 yeni ev inşa edildi

 

İlçe merkezine 6 kilometre uzaklıktaki bir zamanlar boşalmayla karşı karşıya kalan Aşağı Şeyhler Mahallesi, örnek mahalle olma yönünde adım adım ilerlerken, gidenler de geri dönmeye başladı. Mahallede bir yılda 12 bina inşa edildi.

Aşağı Şeyhan Mahallesi Muhtarı Mehmet Altunkılıç, gazetemize yaptığı açıklamada, kendisinin muhtar seçildikten sonra mahallenin sorunlarını süratle çözmek için yoğun çaba harcadığını belirterek, “Elbette mahallenin sorunları tamamen bitmez. Biz asgari düzeye indirmek için mücadele ettik. Umarım başarılı olmuşumdur” dedi.

Mahallenin en büyük sorunlarından biri olan sulama kanallarının yeniden yapılması için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü ile yürüttüğü istişareler doğrultusunda bu sorunu önemli ölçüde çözüme kavuşturduğunu, köyün güzelleşmesi için diğer üst yapı çalışmalarına da ağırlık verdiğini bildiren Muhtar Altunkılıç, bunun sonucunda köyde insanları daha mutlu ve huzurlu yaşamlarını sürdürdüklerini söyledi.

-Geri dönüyorlar

Bir zamanlar mahallerinde yaşayanların mahalleyi terk etmeye başladıklarını, artık bunun sona erdiğini, geri dönüşlerin başladığını bildiren Aşağı Şeyhler Mahalle Muhtarı Altunkılıç, şöyle konuştu;

“Mahallemiz gerçekten çok güzel bir köy. Yeşillikler içerisinde. Her türlü meyve, sebze yetiştirmenin yanı sıra bağ ve bahçelerde de ürün elde ediliyor. Sulama yapılıyor. Yani istenince oluyor. Vatandaşımız bizden istiyor, bizde yerine getirmeye çalışıyoruz. Mahallelilerle birlikte çalışıyoruz. Eksikliklerimizi belirliyoruz, çözüyoruz. Dışarda olup mahalleye gelenler değişikliği görünce mutlu oluyorlar ve mahalleye dönmeye başlıyorlar. Bir yıl içerisinde 12 modern yeni konut yapıldı. Şimdi bu binalarda mahallelerimiz yaşamını sürdürüyor. Bunun devam edeceğini bekliyoruz. Diğer illerdeki hemşerilerimizin gelip mahallelerindeki değişlikleri görmelerini istiyoruz. İnanıyorum ki gördüklerinde mahalleye döneceklerdir. Köyümüzden yurt dışında çalışan hemşerimiz yoktur.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa