SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Girişimci ruhla ilçemizi kalkındıracağız”

“Girişimci ruhla ilçemizi kalkındıracağız”
Bu haber 24 Şubat 2019 - 23:57 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.
  • KOSGEB’te başarılı olan kursiyerler sertifikalarını aldı

 

İlçemizde KOSGEB’te kursu başarıyla bitiren kursiyerler için sertifika dağıtım töreni gerçekleştirildi. Kaymakam Nazlı Demir, “Girişimci ruhla ilçemizi kalkındıracağız” dedi.

Kaymakam Nazlı Demir öncülüğünde KOSGEB ve Halk Eğitimi Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen KOSGEB Girişimcilik Programı kapsamında 30 kadın, 60 erkek olmak üzere 90 kursiyerin eğitimlerini başarı ile tamamlamaları nedeniyle sertifika dağıtım programı düzenlendi.

Düzenlenen programa; Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, daire amirleri ve kursiyerler katıldı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Topkaya, hedeflerinin istihdam edilebilirlikleri arttırmak ve insanların sosyo-kültürel gelişimini sağlamak olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Hayat boyu öğrenme, öğrenmenin yaş, sosyal, ekonomik statü ve eğitim seviyesine bakılmaksızın, herhangi bir engel olmadan sürdürülebileceğini gösteren bir alandır. Ülke olarak hayat boyu öğrenme alanındaki nihai hedefimiz; farklı öğrenim ve yaş seviyelerindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirerek, öğrenmeye erişimlerini artırarak öğrenene bireyden, öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşüm gerçekleştirmektir.

Bu doğrultuda Kaymakamımızın öncülüğünde KOSGEB ile 90 kursiyerimize kurs verdik. İŞ-KUR Müdürlüğü ile kursların düzenlenmesini planladık. Desteklerini esirgemeyen Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.”

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da istihdamın yaratılması için yapılan bu tür çalışmalara büyük önem verdiklerini, bu yıl içinde Belediye olarak bu tür kursları vermeyi planladıklarını söyledi. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, bacasız sanayi olan ilçemizin özellikle bu alanından faydalanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaymakam Nazlı Demir de girişimci ruhla ilçemizi kalkındıracağımızı belirterek şöyle konuştu;

“İlçemiz, Diyarbakır’ın, bölgenin ve Türkiye’nin incisidir. Ayrıca çok güzel bir insan potansiyeline sahibiz. Gittiğimiz yerlerde kadınlarımız sürekli bizden kurslar ve iş istiyorlar. Bizler de bu fikir ile yola çıkarak Anayasada da olduğu gibi kadınlarımıza öncelik verdik. Kendi işini yapmak isteyen veya işini geliştirmek isteyenlerin kursumuza yoğun bir ilgisi oldu. Hatta çevre ilçelerden de oldu fakat biz önceliğimiz ilçemiz dedik. Hepiniz bu fırsatı değerlendirin, istihdam alanı yaratabilecek pek çok alan ilçemizde mevcut. Hibe destekleri konusunda yapılacak projelerde tüm arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacak. Girişimci ruhla ilçemizi kalkındıracağız. Ek istihdam sağlayacağız.”

Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Nazlı Demir ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu tarafından kursu başarı ile bitirenlere sertifikalarının dağıtımının gerçekleştirilmesinin ardından program sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa