SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Gözünü kırpmadan ölüme yürüyenlerin zaferidir”

“Gözünü kırpmadan ölüme yürüyenlerin zaferidir”
Bu haber 02 Eylül 2019 - 0:23 'de eklendi ve 667 kez görüntülendi.
  • Kaymakam; “Bu topraklar için aynı mücadeleyi kanımızın son damlasına kadar veririz”

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü, ilçemizde de yapılan etkinliklerle kutlandı. Kaymakam Nazlı Demir, “bu topraklara göz dikenlere karşı aynı mücadeleyi kanımızın son damlasına kadar veririz” dedi. Jandarma Astsubay Çavuş Büşra Doğaner, 30 Ağustos’un ölüme gözünü kırpmadan yürüyenlerin zaferi olduğunu söyledi.

Kutlamalar kapsamında ilk tören Kaymakamlık önünde gerçekleştirildi. Törene Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Cumhuriyet Savcısı Tuğçe Çörekçi, İlçe Jandarma Komutan Vekili Yılmaz Ünlü, siyasi parti temsilcileri ve daire amirleri katıldı.

Kaymakam Nazlı Demir ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun Atatürk büstüne çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, akabinde İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Çavuş Büşra Doğaner yaptı.

Jandarma Astsubay Çavuş Doğaner; “30 Ağustos, Türk ulusunun yaşama hakkını elinden almak isteyen emperyalist güçlere karşı her safhası tek tek planlanarak kazanılan eşsiz eserdir.

Bir ulusun yaşaması için gözünü kırpmadan ölüme yürüyenlerin zaferidir. Bugün bu topraklarda rahatça yürüyorsak bunu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu milli mücadeleye katılan atalarımıza borçluyuz. Bugün de aynı kararlılıkla güçlü ülkemiz için mücadelemizi sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından şiir okunmasıyla buradaki program sona erdi.

Kutlama programı Kaymakam Nazlı Demir’in Kaymakamlık toplantı salonunda tebligatları kabul etmesiyle devam etti. Kaymakam Demir, bu topraklarda mücadelenin her zaman süreceğini belirterek, şöyle konuştu;

“Bize bu eşsiz toprakları kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşı olan atalarımıza sonsuz şükran borçluyuz. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da bu topraklarda mücadele bitmeyecektir. Tabi ki Allah bize bir daha o günleri yaşatmasın. Fakat öyle bir durum olursa aynı mücadeleyi kanımızın son damlasına kadar sürdüreceğimizi herkes bilmelidir. Bizi yıpratmak isteyen iç dış düşmanlara karşı her zaman dik durduk bundan sonra da dik duracağız. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmetle anarken, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyoruz.”

Kaymakam Nazlı Demir’in konuşmasının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı programı sona erdi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa