SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Gülen Yüzler” güldürmeye devam ediyor

“Gülen Yüzler” güldürmeye devam ediyor
Bu haber 13 Aralık 2020 - 23:48 'de eklendi ve 181 kez görüntülendi.
  • 119 ev yeniden yapıldı, 14 evin yapımı sürüyor

 

İlçemiz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında 119 ev yeniden yapılarak hak sahiplerine teslim edilirken, 14 evin yapımı da ev sahipleri tarafından sürdürülüyor.

Kaymakamlık SYDV tarafından 2012 yılında hayata geçirilen “Gülen Yüzler” Projesi ile fakir ailelerin yüzü güldürüldü. Kullanılamaz durumda olan, yıkılmaya yüz tutmuş tapulu evler yıkılarak yerine betonarme evler yapıldı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2012 yılında barınma yardımları için başlatılan “Gülen Yüzler” projesi kapsamında ilçemizde ikamet eden 3294 sayılı yasa kapsamında muhtaç olan ailelerin oturulamayacak durumda olan ve sağlığa elverişli olmayan tapulu evleri yıkılıp, yeniden betonarme yaptırılıyor.

Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne sunulan proje kapsamında Mütevelli Heyeti ve Fon Kurulu tarafından yapılması uygun görülen eski yapı evler, hanedeki kişi sayısına göre 60 m2, 90 m2 veya 110 m2 olarak yapılıyor. Uygun görülen evler, vatandaş tarafından yıkılıp, yeniden yaptırılırken, evin bitmesinden sonra vakfa sunduğu fatura karşılığında ödemesi gerçekleştiriliyor.

2012 yılından bu yana Fon Kurulu tarafından kabul edilen 119 evin yapımları tamamlandı ve ev sahipleri oturmaya başladı. 14 evin yapımının ise ev sahipleri tarafından sürdürüldüğü belirtildi.

Vakıf Başkanı Kaymakamı Ramazan Polat, sosyal devletin gerekliliğini yerine getirerek vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda hayatlarını idame ettirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Kaymakam Polat; “Devlet vatandaşlar için vardır, bizler de vatandaşlara hizmet etmek için buradayız. Proje kapsamında Vakfımız, ilçemizde muhtaç ve evleri oturulamayacak durumda olan vatandaşlarımızın yüzlerini güldürmeye devam edecektir” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa