SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Gülen Yüzler” projesiyle yüzleri güldü

“Gülen Yüzler” projesiyle yüzleri güldü
Bu haber 15 Temmuz 2019 - 0:12 'de eklendi ve 111 kez görüntülendi.
  • Yedi yılda 84 ev yapıldı, 14 evin yapımına başlandı

 

İlçemiz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında 98 evin 84 tanesi yapılarak hak sahiplerine teslim edilirken, 14 evin yapımına da başlandı.

Kaymakamlık SYDV tarafından 2012 yılında hayata geçirilen “Gülen Yüzler” Projesi ile fakir ailelerin yüzü güldürüldü. Kullanılamaz durumda olan, yıkılmaya yüz tutmuş tapulu evler yıkılarak yerine betonarme evler yapıldı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2012 yılında barınma yardımları için başlatılan “Gülen Yüzler” projesi kapsamında ilçemizde ikamet eden 3294 sayılı yasa kapsamında muhtaç olan ailelerin oturulamayacak durumda olan ve sağlığa elverişli olmayan tapulu evleri yıkılıp, yeniden betonarme yaptırılıyor.

Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne sunulan proje kapsamında Mütevelli Heyeti ve Fon Kurulu tarafından yapılması uygun görülen eski yapı evler, hanedeki kişi sayısına göre 60 m2, 90 m2 veya 110 m2 olarak yapılıyor. Uygun görülen evler, vatandaş tarafından yıkılıp, yeniden yaptırılırken, evin bitmesinden sonra vakfa sunduğu fatura karşılığında ödemesi gerçekleştiriliyor.

2012 yılından bu yana toplam 98 ev Fon Kurulu tarafından kabul edilirken, 84 evin yapımları tamamlandı ve ev sahipleri oturuyor. 14 evin yapımının ise başlangıç aşamasında olduğu belirtildi.

Vakıf Başkanı Kaymakamı Nazlı Demir, sosyal devletin gerekliliğini yerine getirerek vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda hayatlarını idame ettirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Kaymakam Demir; “Devlet vatandaşlar için vardır, bizler de vatandaşlara hizmet etmek için buradayız. Proje kapsamında Vakfımız, ilçemizde muhtaç ve evleri oturulamayacak durumda olan vatandaşlarımızın yüzlerini güldürmeye devam edecektir” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA