SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Gururluyuz…

Gururluyuz…
Bu haber 13 Temmuz 2020 - 0:10 'de eklendi ve 133 kez görüntülendi.

Daha dün gibi büyük bir heyecan içerisinde bir gazetenin doğuşunu yaşıyorduk.

Bu gazete, Çermik Gazetesiydi.

Asırlık ilçemizin sesi kulağı olmaya aday bir gazete, güçlü sesi olacak bir gazete çıkarma iddiasındaydık. Çok şükür bunu kısıtlı imkanlarla başarmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

İlk günden beri, tarafsız ve ilkeli yayını sürdüren Çermik Gazetesi, tüm Çermiklilerin malı olmayı gerçekleştirdi.

Gerek yurt içinde gerek yurt dışındaki hemşerilerimizin haklı gururuna mazhar olduk.

Yayınlandığı ilk günde bir kuru masası ile bir bilgisayarından başka hiçbir şeyi olmayan gazetemiz, 18 yılında büyük bir yol kat ederek, kısa sürede kendi ofset tesisini kurararak, baskısını gerçekleştirmiştir.

Yine sosyal medyada da kısa sürede yerini almış ve internet üzerinden de www.cermikgazetesi.com sitesinde yayına geçmiştir.

Gerek yurt içinde gerek yurt dışında büyük bir okuyucu kitlesine ulaşan gazetemiz, Çermik’in sorunlarını büyük bir duyarlılık ve hassasiyetle dile getirmiş ve çözüm yolları konusunda çaba harcamıştır.

Özellikle kırsal kesimin eğitimine büyük özen göstermiş ve okullaşma oranı noktasında gereğini yapmış ve iki köyümüze hayır sever iş insanlarının katkısıyla okul kazandırılmıştır.

Burada rahmetli hayırsever iş insanımız Ömer Gümüş’ü anmadan geçemeyeciğim. Ömer Gümüş, rahmetli babası Mehmet Gümüş adına Yukarı Bedvan köyünde okul yaparak, çocuklarımızın eğitim ve öğretim görmesine katkı sağlamıştır.

Yine İsmet Özdenli ve Ziya Aydın’ın büyük katkılarıyla Keklik köyünde bir okul yapılarak eğitim ve öğretime kazandırılmıştır.

Bunlar, gazetemizin girişimleri sonucu iş insanı hemşerilerimizle gerçekleştirilmiştir.

Yine gazetemizin yoğun çabası sonucu dönemin Milletvekili hemşerimiz Cavit Torun’un büyük desteğiyle yeniden devlet hastanesi kazandırılmış, vatandaşlarımızın çevre il ve ilçere gitme durumundan kurtulmuştur.

Yine gazetemizin çabalarıyla; kırsal kesimin yol, su ve elektrik sorunlarının çözülmesi için yoğun çaba harcamış ve büyük oranda gerçekleşmiştir.

Gazetemiz, ilçemizin tanıtımında büyük çaba harcamış ve iş insanlarımıza gerekli desteği vermiştir.

Nice kuruluş yıldönümlerimizde görüşmek üzere

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA