SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Güvenlik güçleri huzur ve güvenin teminatıdır

Güvenlik güçleri huzur ve güvenin teminatıdır
Bu haber 15 Nisan 2018 - 23:54 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.
  • Türk Polis Teşkilatı’nın 173. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, güvenlik güçlerinin huzur ve güvenin teminatı olduğunu söyledi. İlçe Emniyet Müdür Vekili Başkomiser Mehmet Karademir de Türki Polis Teşkilatı’nın başarılarının ülke sınırlarını aştığını söyledi.

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Türk Polis Teşkilatı’nın 173. yıldönümü kutlamaları töreni akşam gerçekleştirildi. Gün boyu konuklarını ağırlayan güvenlik güçleri mensupları, akşam tarihi Haburman Köprüsü yanındaki restoranda bir araya gelerek bu özel günü kutladı. Bu özel güne Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş’ın seminerde olması nedeniyle katılamazken, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu programa katıldı.

Bu özel günde Emniyet Amirliği’nde çalışan personel ve eşlerine canlı müzik eşliğinde yemek programı düzenlenirken, Belediye Başkanı ile birlikte de pasta kesildi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, güvenlik güçlerinin huzur ve güveninin teminatı olduğunu belirterek özetle şöyle konuştu; “Bizlerin huzur ve güvenliği için gece-gündüz mesai kavramı gözetmeksizin çalışan değerli güvenlik güçlerimizin bu özel gününü yürekten kutluyorum. Devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü için hayatını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, gazilerimize de sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum”

İlçe Emniyet Müdür Vekili Başkomiser Mehmet Karademir de

“Emniyet teşkilatımızın küresel ölçekte artan tehditlere, risklere güvenlik sorunlarına karşı her düzeyde en üstün bir mücadele gücü, teknoloji kullanımı uluslararası suç örgütü ve şebekelerine karşı aktif bir önleyici güç olma yolunda büyük bir yol kat etti. Bu süreçte sınır aşan suçlar, insanlığı tehdit eden terör, uyuşturucu ve organizasyon yapılara karşı bugün Türk Emniyeti çok tecrübeli, çok başarılı ve çok kararlı bir durumdadır. İnterpol’ün uluslararası suç ve buna bağlı mücadelesinde Türk Emniyeti takdir edilen, örnek gösterilen ve operasyonel başarısı takdir edilerek ifade edilen bir durumdadır. Bunu daha iyiye ve ileriye götürmek, çok daha güçlü kılmak da bizim amacımızdır. Hukuka bağlı, insan haklarına saygılı, yerel ve milli değerlerine ait, ama evrensele uzanan, uluslararası boyutu anlayan ve yorumlayan bir bakış açısı. Şüphesiz Devleti temsil etmek ve Devletin güvenlik gücü olarak hareket etmek ama yeri geldiğinde de devletin şefkat merhamet ve sıcak eli olup vatandaşına uzanabilmek, darda, zorda ve sıkıntıda olduğu her an kendisine o sıcaklığı hissettirebilmek. Bunlar bizlerin görevinin içerisinde karşısına çıkan ve bunları icra etmek bizim için mutluluk ve gurur veren davranışlar, tutumlar ve tavırlardır. Bu bağlamda ilçemizdeki huzur ve güven ortamının devamlılığını sağlamak ve suçlarla mücadele etmek için çalışmalarımız artarak devam edecektir” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA