SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Haberimiz ses getirdi, mezarlığa görevli verildi

Haberimiz ses getirdi, mezarlığa görevli verildi
Bu haber 07 Temmuz 2019 - 23:46 'de eklendi ve 123 kez görüntülendi.

İlçemizin en eski Asri Mezarlığı ile geçen hafta gazetemizde yer alan ve mezarlığın içleracısı durumunu gözler önüne seren haberimiz ses getirdi ve Belediye Başkanlığı mezarlığa görevli verdi.

Görevli olmaması nedeniyle mezar sahibi ailelerin kendi olanaklarıyla ektikleri yetişmiş çam, gül ve çeşitli meyve ağaçlarının bir bölümü kırılmış, çoğu da su verilmemesi nedeniyle kurumuştu.

Mezarlıkta, otlar biçilmemiş, havaların sıcak geçmesi ile kurumuş, yangın çıkma olasılığı büyük ölçüde artmıştı. Bunun üzerine aileler, yangın tehlikesi ve daha fazla ağacın kurumaması için kendi imkânları ile mezarlığa su taşıyarak ağaçları sulamak zorunda kalmıştı.

Gelişi güzel cenazelerin gömülmesi, mezarlık sahibi ailelerden izin alınmaması da büyük tepkiler çekmiş, ailelere Belediyenin bir an önce mezarlıkta gerekli çevre düzenlemesi yapmasını, daha fazla bakım yapılmasını istemişti.

Çevre il ve ilçelerde mezarlıklara yönelik yapılan çalışmaların gözönüne alınarak bir an önce çalışmalara başlanması isteyen vatandaşlar, “Kesinlikle ailelerin mezarlıklarına yabancıların gömülmesine izin verilmemeli. İşi olmayanlar ve hayvanlar mezarlığa sokulmamalı. Ağaçlar budanmalı ve sık sık sulanıp, kurumaları önlenmeli. Yeni ağaçlar ve çiçekler ekilmeli. Görevli verilmesi nedeniyle Belediye Yetkililerine teşekkür ediyoruz. Ancak görevliler sürekli olmalı” şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA