SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Haberimiz ses getirdi…

Haberimiz ses getirdi…
Bu haber 17 Mayıs 2020 - 23:44 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.
  • Çekirge istilası için mücadele başlatıldı

 

Gazetemiz tarafından yaklaşık 3 hafta önce haberi yapılan çekirge istilasıyla ilgili Kaymakam Nazlı Demir’in talimatıyla mücadele başlatıldı.

Yaklaşık 3 hafta önce çekirge sürüsü korkutmaya başladı haberiyle, ilçemiz Yaylacık kırsal mahallesinde çekirge sürüsünün mahalleyi istila haberini yayınlamıştık. Vatandaşlar, “Milyonlarca çekirge sürüsü özellikle hububat ekili alanlara büyük zararlar veriyor. Gerekli önlemler alınıp, etkin mücadele yapılmazsa, çok kısa sürede hububat diye bir şey kalmayacaktır. Yetkililerden bu konuda çaba harcamasını, gerekli ilaçlamaya hemen başlanmasını istiyoruz. Bu ürünler bizim olduğu kadar ülkemizin de malıdır. Milli servettir” şeklinde açıklamada bulunmuşlardı.

Vatandaşın sıkıntısını gören ilçemiz Kaymakamı Nazlı Demir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne verdiği talimatla; Yaylacık, Güzel, Ağaçhan ve Şeyhandede Mahallelerinde görülen çekirge istilasına karşı çalışmalar başlatıldı.

Yapılan çalışmaları yerinde izleyen Kaymakam Nazlı Demir, makine ve araç desteğinin artırılarak çalışmaların hızlandırılacağını söyledi. Çekirge sürüsünün çiftçimizin ürünlerine zarar vermemesi için tüm imkanların seferber edildiğini de belirten Kaymakam Demir, İlçe Tarım Müdürlüğü koordinasyonunda çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa