SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Haklı manşet

Haklı manşet
Bu haber 30 Eylül 2019 - 0:04 'de eklendi ve 267 kez görüntülendi.
  • AK Parti Milletvekili Sarı’ya ilçemizin Termal Turizm Merkezi’nden çıkarılmasını sorduk

 

AK Parti Adana Milletvekili, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı’ya ilçemizin son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Termal Turizm Merkezi’nden çıkarılmasını sorduk. AK Parti Milletvekili Sarı, “Çermik Gazetesi attığı manşette haklıdır” dedi.

Adana Çermikliler Derneği’nde bir hemşerimiz tarafından verilen yemeğe, Adana ve Çevre illerdeki hemşerilerimiz katıldı. Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Levent Boztepe’nin de katıldığı yemeğe, AK Parti Adana Milletvekili, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Ak Parti Seyhan İlçe Başkanı ve meclis üyeleri de katıldı.

Yenilen yemeğin ardından açıklamada bulunan Adana Çermikliler Dernek Başkanı Ferhat Akay, bu tür organizasyonların birlik ve beraberliği pekiştirdiğini söyledi. Başkan Akay, “sıklıkla tekrarladığımız bu tür organizasyonlarda hem hemşerilerimizin sıkıntısı varsa öğrenmiş oluyoruz hem de güzel sohbetlerle, ilçemizle ilgili yapacaklarımız çalışmalar hakkında hemşerilerimizi bilgilendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Kendilerinin de bu organizasyona davet edilmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek söze başlayan AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, “her zaman Çermik ve Çermikliler hem Çermik’te hem de Adana’da bizlerden desteğini esirgemedi. Bizler de onlar için varımız yoğumuzla çalışacağız. Daha birçok organizasyonda bir araya geleceğiz. Ferhat Başkanım aracılığı ile de her türlü sıkıntınızı bizlere bildirebilirsiniz. Birlik ve beraberlik içinde ülkemizi kalkındıracağız” dedi.

Konuşmaların ardından Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Levent Boztepe, Cumhurbaşkanlığının son kararnamesiyle İlçemizin Termal Turizm Merkezi’nden çıkarıldığını sordu. Konuyla ilgili bir bilgisi olmadığını belirten Milletvekili Sarı, Boztepe’den konuyla ve kaplıcalarla ilgili bilgi aldı.

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Levent Boztepe, efsanelere konu olmuş kaplıcaların yapılan analizler sonucu Çermik’in dünyanın en şifalı ikinci suyuna sahip olduğunu, buna rağmen ilçenin Termal Turizm Merkezi’nden çıkarılmasına anlam veremediklerini belirterek, Diyarbakır ilçelerinde bir tek Çermik’in her zaman AK Partiyi birinci parti yaptığını, buna rağmen hizmet anlamında adeta cezalandırıldığını söyledi.

Boztepe, ayrıca Termal Turizm Merkezi olmasından dolayı hiç kimsenin oraya bir çivi dahi çakamazken, çıkarılmasından dolayı ranta açılmasının endişesini taşıdıklarını da sözlerine ekledi.

Boztepe’yi dikkatle dinleyen Ak Parti Adana Milletvekili Sarı, gazetemizin geçtiğimiz haftaki sayısını da inceledi ve “Oy verdikten sonra böyle bir şey olması bu manşeti haklı kılıyor” dedi.

Konuyla ilgili öyle bir lobi oluşturulmuş olabileceğini de belirten AK Parti Adana Milletvekili Sarı, Kültür ve Turizm Bakanı ile görüşerek, çıkarılma gerekçesini veya bununla ilgili farklı ne tür bir çalışma yapılabileceği hakkında görüşeceğini ve Çermik Gazetesi’ne bilgi vereceğini belirtti.

Organizasyon, karşılıklı görüş alışverişi ve sohbetlerle sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa