SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

Halı sahalara izin yok

Bu haber 15 Haziran 2020 - 0:05 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.

Halı sahaların ne zaman açılacağı konusunda vatandaşların ısrarlı soruları üzerine Kaymakamlıktan açıklama geldi. İçişleri Bakanlığı kararıyla halı sahaların bir süre daha kapalı olacağı belirtildi.

Halı sahaların ne zaman açılacağı yönüne artan soruların neticesinde Kaymakamlık tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada;

“Hepinizin bildiği üzere Korona virüs ile mücadele sürecinde geçilen normalleşme sürecinde faaliyeti kısıtlanan işletmeler belirli koşullar altında yeniden faaliyetlerine başlamıştır. Bu işletmelerden halı sahalar İçişleri Bakanlığımız tarafından yayımlanan uygulamaya esas genelge ve bu kapsamda alınan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile kapalı tutulmaktadır. Genelge ve eki spor merkezleri uygulama esasları paylaşılmaktadır.

Genelgenin 6. maddesi, uygulama esaslarının 8. maddesi konuyu ayrıntılı bir şekilde açıklamakta olup; “6-İlgili federasyonların izni ile yapılacak müsabaka, antrenman ve hazırlık süreçleri hariç olmak üzere spor merkezleri, tesisleri ve salonlarında takım ve temas halindeki sporlar, müsabakalar, eğlence amaçlı maçlar (futbol, basketbol, voleybol, tekvando, güreş, karate vb.) veya kişilerin birbirleriyle yakın temasını gerektiren antrenmanlara ilişkin getirilen kısıtlamalar geçici bir süreliğine devam edecektir.”

Maddesine istinaden takım sporu yapılan eğlence amaçlı futbol müsabakaları organize edilen halı sahaların kapalı olması gerekmektedir.

Halkımızın bilgisine sunulur.”

Etiketler :
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa