SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi yapıldı

Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi yapıldı
Bu haber 20 Mayıs 2018 - 23:56 'de eklendi ve 211 kez görüntülendi.

-“Mesleği ve becerisi olmayan insan, geleceğini hazırlayamaz”

 

Halk Eğitim Merkezi’nin geleneksel yılsonu sergisi gerçekleştirildi. Çeşitli dallarda eğitim gören onlarca kursiyer hünerlerini sergiledi. Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, “Mesleği ve becerisi olmayan insan, geleceğini hazırlayamaz” dedi.

Belediye düğün salonunda gerçekleştirilen açılış törenine Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

El işlemelerden resimlere, moda tasarım kursunda dikilen kıyafetlerden, kullanılmayan ürünlerin tekrar değerlendirilmesi ile elde edilen eşyalara kadar birçok alanda hazırlanan eserler beğeniye sunuldu ve bütün eserler tam not aldı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Topkaya, genel açılan kursların yanı sıra vatandaşların istekleri ve kendi imkânları doğrultusunda değişik kurslar açtıklarını belirterek şöyle konuştu;

“2017-2018 eğitim-öğretim yılında mesleki ve teknik kurslarımızda birçok kurs açtık ve bu kurslarımıza gerek kadın gerekse erkek olsun yüzlerce kursiyer kayıt yaptırdı. Yine okuma yazma seferberliği kapsamında okuma-yazma bilmediği belirlenen vatandaşlara kurslar açarak yüzde 90’lar gibi yüksek rakamlara ulaştık. Açık Öğretim Okulları öğrencilerimize kayıt ve kayıt yenileme, ders seçme ve ders kitabı teslim etme alanlarında hizmet verdik.”

Kaymakam Olçaş da yaptığı açıklamada;

“Bilindiği üzere yaygın eğitim, örgün eğitim sistemine hiç girmemiş yada herhangi bir kademesinde bulunan veya bu kademeden çıkmış fertlere gerekli bilgi-beceri ve davranışları kazandırıyor. Örgün eğitimin yanında veya dışında onların ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişmeleri sağlayıcı nitelikte, çeşitli süre ve düzenlerde hayat boyu yapılan eğitim-öğretim- üretim-rehberlik ve uygulama faaliyetlerinin tümüdür.

Günümüzde mesleği ve becerisi olmayan insan geleceğini hazırlayamaz. Bayanlarımızın meslek sahibi olması da ülkemizin kalkınmasında itici güç görevi yapacaktır. Halk Eğitim Merkezlerimiz, artık dikiş – nakış kursları ile anılan yerler olmaktan çıkmıştır. Her yaşa, ilgiye ve çağın ihtiyaçlarına uygun eğitimlerin verildiği hayat boyu öğrenme merkezlerine dönüşmüştür.

Kursiyerlerimizin ve onlara rehberlik edenlerin ne ölçüde başarılı olduklarını ve ne ölçüde fayda sağladıklarını burada hep birlikte gördük ve mutlu olduk” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa