SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hamamlar Türkiye’ye hitap edecek

Hamamlar Türkiye’ye hitap edecek
Bu haber 04 Mart 2018 - 23:54 'de eklendi ve 134 kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’ndan bayram hediyesi erkenden geldi. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, aile kabini, bir kadın ve bir erkek hamamlarının Ramazan Bayramında halkın hizmetine açılacağını söyledi.

Başkanı Karamehmetoğlu yıllardır sadece bölgeye hitap eden, son dönemde bu özelliğini de yavaş yavaş yitiren Hamambaşındaki hamamların adeta kabuk değiştireceğini söyledi. Başkan, dünyanın en şifalı ikinci suyuna sahip olmasına rağmen ilçe olarak henüz yeteri kadar verim alınamayan termal suyun tanıtımı için belediye atağa geçtiklerini bildirdi.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, ilçemizdeki termal turizmden herkesin en üst seviyede yararlanabilmesi için çalışmalara başladıklarını belirterek, şöyle konuştu;

“Bizler büyük bir hazinenin üzerinde oturuyoruz. Fakat bundan herkesi malumu yeteri kadar faydalanamıyoruz. Kullanamadığımız gibi bölgeye hitap etme yolundaki durumumuzu da kaybediyoruz. Bu milletin hizmetkârı olarak ilçemizin turizm pastasından en büyük payı alabilmesi için çalışmalar başlattık. Hamamların restorasyonu ile ilgili çalışmalar başladı. Aile kabini dediğimiz özel localar, yine eski küvetlinin olduğu kadın ve erkek hamamlarında restorasyon çalışmaları başladı. Hamamlarımız Ramazan Bayramında vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.

Hamamlarımız en modern şekilde restore ediliyor. Yapılan çalışmalar sonrası hamamlarımız sadece bölgeye değil, tüm Türkiye’ye hitap edecek hale gelecek. Bunun neticesinde de sadece o bölgedeki esnafımız değil, çarşıdaki esnafımız, vatandaşlarımız kısacası herkes kazanacak. Böylece turizm pastasındaki payımız da artmış olacak. Daha sonra da tarihi küçük ve büyük paşa hamamlarının restorasyonu gerçekleştirilecek.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA