SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Hanımeller Çarşısı”ndaki yerimizi aldık

“Hanımeller Çarşısı”ndaki yerimizi aldık
Bu haber 04 Ekim 2021 - 9:15 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi.

Çermik Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi Diyarbakır’da yöresel ürünlerimizi satacak.

İlçemizde kurulan ve Kaymakam Ramazan Polat’ın büyük önem verdiği Çermik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin ürünlerinin satışı Diyarbakır’da Kayapınar Belediyesi tarafından kadınlara özgü tahsis edilen “Hanımeller Çarşısı”nda yerini aldı.

Kaymakam Ramazan Polat’ın yoğun girişimleri neticesinde çarşıda tahsis edilen dükkanda satışlara başladı. İlçemize özgü yöresel ürünler ile gıda ve kurutulmuş meyvelerin yanı sıra pestil, sucuk, kesme gibi ürünler de tezgahtaki yerini aldı. Bunun yanı sıra yine ilçemizdeki hanımların el emeği göz nuru olan ve ilçemizin tarihi ve turistik yerleri üzerinde bulunduran işlemeler ile magnetler da satışa sunuldu.

Kaymakam Ramazan Polat, kooperatifin ürün satışı ile gelir elde etme zamanının çoktan geldiğini fakat bu girişime sadece ürün satışı yönünden bakılmaması gerektiğini belirtti. Kaymakam Polat, “burada açtığımız stant ile hem yöresel ürünlerimizin tanıtım ve satışını yaparken bir yandan da ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtarak, ilçemizin turizm potansiyeline katkı sunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa