SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hasarlı evlerin yıkımına başlanıyor

Hasarlı evlerin yıkımına başlanıyor
Bu haber 05 Nisan 2021 - 0:38 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.
  • Kaymakam; “Ev sahiplerine kira yardımında bulunuyoruz”

 

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yaşanan deprem felaketi sonrası ilçemizde hasar gören evlerin yıkımına başlanıyor. Kaymakam Ramazan Polat, depremde evleri hasar gören hak sahiplerine kira yardımında bulunduklarını söyledi.

Kaymakam Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda geçtiğimiz yıl Ocak ayında Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi’nin verilerine göre 6.8 büyüklüğünde ilçemiz ve komşu ilçemiz Çüngüş’te de büyük hasarlara neden olan depremde hasar gören evlerle ilgili yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bu hafta hasarlı evlerin yıkımına başlanacağı müjdesini veren Kaymakam Ramazan Polat, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yaşanan deprem, özellikle Elazığ’a yakın olan ilçemizin kırsal mahallelerinde hasara neden oldu. İlçemizde 114 evden 101 hak sahibinin belirlendi ve yıkım için çalışmalar bu hafta başlayacak. Hak sahiplerinin konutlarının yıkımının gerçekleşmesinin ardından TOKİ tarafından evlerin yapımına başlanacak.”

Şu anda ortada bir bilgi kirliliği olduğunu da belirten Kaymakam Polat, “Hak sahibi ailelere yapılacak konutların fiyatı ve metrekaresi hakkında bazı bilgiler verildiğini duyuyoruz. 270 binli bir rakamdan bahsediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile yaptığımız görüşmede herhangi bir fiyatın kimseye verilmediğini ve çıkan rakamların asılsız olduğunu bize bildirdi. Bu yüzden vatandaşlarımızın bu tür kulaktan dolma bilgileri dikkate almamasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yine hak sahiplerinin mağdur olduğu ile ilgili bazı algıların oluştuğunu bunun gerçeği yansıtmadığını söyleyen Kaymakam Polat, depremde evleri zarar gören ailelere kira yardımı desteğinde bulunduklarını, listede ismi olan kişilerin bunun için Kaymakamlığa başvurmalarının yeterli olduğunu vurguladı.

Kaymakam Polat, mahalle muhtarlarına da bu konuda büyük görevler düştüğünü ve bu bilgi kirliliğinin önüne geçmek için vatandaşı bilgilendirmesi gerektiğini belirterek sözlerini tamamladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa