SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hastalara 13 uzman ve 12 pratisyen doktor hizmet veriyor

Hastalara 13 uzman ve 12 pratisyen doktor hizmet veriyor
Bu haber 30 Temmuz 2018 - 0:31 'de eklendi ve 212 kez görüntülendi.

-Baştabip Yıldızhan, “Pratisyen doktorlar, en az uzmanlar kadar başarılıdır”

 

Komşu ilçemiz Çüngüş ile Adıyaman’ın Gerger ilçesine bağlı ve Malatya’nın bir kısım mahallelerine de hizmet veren Devlet hastanesinde uzman hekim sorunu her geçen gün çözülüyor.

Hastanede hastalara 13 uzman ve 12 pratisyen doktor hizmet veriyor. Baştabip Dr. Murat Yıldızhan “Halkımıza en iyi hizmeti vermenin çabası içerisindeyiz. Şu unutulmamalıdır; pratisyen doktorlar da en az uzmanlar kadar başarılıdır” dedi.

İlçe devlet hastanesinde Kulak Burun Boğaz, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Genel Cerrahi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Fizik. Tıp ve Rehabilitasyon, Nöroloji bölümlerinde birer, İç Hastalıkları’nda 3 uzman ile 3 Diş Hekiminin görev yaptığı belirtildi.

Acil serviste görev yapan 12 pratisyen doktorun bulunduğu hastanede, hemşire, ebe, sağlık teknisyeni ve diğer hizmetlerde yeterli personelin vatandaşa hizmet verdiği, en kısa sürede de 2 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanının atanması için çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğü öğrenildi.

-Pratisyen hekimleri çok başarılıdır

Hastane Baştabibi Dr. Murat Yıldızhan, hastane olarak yalnız ilçedeki hastalara değil çevre illerin bazı ilçelerine ve komşu ilçe Çüngüş’e de hizmet sunduklarını belirterek, şöyle konuştu;

“Hastanemizde amaç başvuranları burada sağlığına kavuşturmaktır. Bunun çabası içerisindeyiz. Biz hiçbir hastamızı başka yere göndermek istemeyiz. Bunun çabasını veriyoruz. Eksik uzman kadrosunu süratle gidermeye çalışıyoruz. Bir şey daha var. Vatandaşımız, pratisyen doktor olayını yanlış algılıyor. Pratisyen hekimlerimiz de en az uzman hekimler kadar başarılıdır. Pratisyen hekimlerimiz başvuran bütün hastalarımızın sağlığına kavuşması için ellerinden geleni yapıyor. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Pratisyen hekimlerimiz de çok iyi teşhis ve tedavi yapmaktadır. Pratisyen hekimlerimiz ile ilgili olumsuz düşünceleri mutlaka yıkmalıyız.”

-Diyaliz hastaları

Diyaliz ünitesinde çok başarılı hizmetler verdiklerini, artık hastaların tedavilerini kendi hastanelerinde yaptıklarını da anlatan Baştabip Dr. Yıldızhan, “Onlarca hastamız var. Çüngüş’ten de hasta geliyor. Bunlar belirli günlerde diyaliz makinesine bağlanarak tedavilerini yapabiliyorlar. Hiçbir sorunumuz yok. Hastalarımızda bizler de çok memnunuz ve mutluyuz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa