SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hastalara 9 uzman, 12 pratisyen hekimle hizmet veriliyor

Hastalara 9 uzman, 12 pratisyen hekimle hizmet veriliyor
Bu haber 01 Şubat 2021 - 0:06 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi.
  • Başhekim Yıldızhan; “Pandemi nedeniyle hastaların randevu alarak gelmeleri gerekiyor”
  • İki dahiliye, bir KBB, bir göz ve bir ortopedi uzmanı göreve başladı

 

İlçemiz devlet hastanesine dört yeni uzman hekim atandı. Yeni hekimlerin atanmasıyla birlikte hastanemizde 9 uzman, 12 pratisyen hekim hastalara hizmet veriyor. Hastane Başhekimi Doktor Murat Yıldızhan, pandemi nedeniyle hastaların randevu alarak gelmeleri gerektiğini söyledi.

Komşu ilçemiz Çüngüş ile Adıyaman’ın Gerger ilçesine bağlı ve Malatya’nın bir kısım mahallelerine de hizmet veren Devlet hastanesinde uzman hekim sorunu her geçen gün çözülüyor.

Hastanede hastalara 9 uzman ve 12 pratisyen doktor hizmet veriyor. Baştabip Dr. Murat Yıldızhan “Halkımıza en iyi hizmeti vermenin çabası içerisindeyiz. Şu unutulmamalıdır; pratisyen doktorlar da en az uzmanlar kadar başarılıdır” dedi.

İlçe devlet hastanesinde yeni atanan iki dahiliye, bir ortopedi, bir göz ve bir Kulak Burun Boğaz,  olmak üzere 5 yeni uzman hekim ataması yapıldı. Yeni atamalarla birlikte Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, KBB, Diş, Kadın Doğum, Göz ile İç Hastalıklarında 3 ve 12 pratisyen hekiminin görev yaptığı belirtildi.

Acil serviste görev yapan 12 pratisyen doktorun bulunduğu hastanede, hemşire, ebe, sağlık teknisyeni ve diğer hizmetlerde yeterli personelin vatandaşa hizmet verdiği, en kısa sürede de 2 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanının atanması için çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğü öğrenildi.

-Randevu alarak gelmeliler

Hastane Baştabibi Dr. Murat Yıldızhan, hastane olarak yalnız ilçedeki hastalara değil çevre illerin bazı ilçelerine ve komşu ilçe Çüngüş’e de hizmet sunduklarını belirterek, şöyle konuştu;

“Hastanemizde amaç başvuranları burada sağlığına kavuşturmaktır. Bunun çabası içerisindeyiz. Biz hiçbir hastamızı başka yere göndermek istemeyiz. Bunun çabasını veriyoruz. Eksik uzman kadrosunu süratle gidermeye çalışıyoruz.

Yaşanan pandemi süreciyle birlikte değişikliklerde meydana geldi. Pandemi ile birlikte hastanemize gelmek isteyen vatandaşlarımız ALO 182 veya Sağlık Bakanlığı’nın hastane randevu sisteminden randevu alarak gelmelerini istiyoruz. Bu hem kendilerinin sağlığı açısından hem de hastanedeki yığılmaları önlemek açısından oldukça önemli. Vatandaşların bu konuda hassasiyet göstermesini bekliyoruz.”

-Diyaliz hastaları

Diyaliz ünitesinde çok başarılı hizmetler verdiklerini, artık hastaların tedavilerini kendi hastanelerinde yaptıklarını da anlatan Baştabip Dr. Yıldızhan, “Onlarca hastamız var. Çüngüş’ten de hasta geliyor. Bunlar belirli günlerde diyaliz makinesine bağlanarak tedavilerini yapabiliyorlar. Hiçbir sorunumuz yok. Hastalarımızda bizler de çok memnunuz ve mutluyuz” dedi.

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA