SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hastane 8 uzman, 13 pratisyen hekimle hizmet veriyor

Hastane 8 uzman, 13 pratisyen hekimle hizmet veriyor
Bu haber 22 Nisan 2019 - 0:09 'de eklendi ve 870 kez görüntülendi.
  • Ortopedide diz ağrıları, göz de ise alerji ilk sırada yer alıyor
  • Göz, ortopedi ve kadın doğum uzmanları göreve başladı

 

İlçemizde göz, ortopedi ve kadın doğum uzmanları görevine başladı. Yeni doktorların gelmesi ile birlikte hastanedeki uzman doktor sayısı sekize yükseldi. İlçemizde en çok diz ağrısı şikâyetiyle ortopedi doktoruna gidilirken, göz doktoruna ise alerji hastaları başvuruyor.

İlçemize üç uzman hekimin daha ataması yapıldı. İlk ataması olan Göz Hastalıkları Uzmanı Nazan Acar, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinden ilçemize atanan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Oğuz Türker ve İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden gelen Kadın Doğum Uzmanı Dr. Ceren Tiryaki görevlerine başladı.

Daha önce sadece bir defa göz doktoru atanan hastaneye, uzun bir aradan sonra göz doktoru tekrar atandı. Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra ilçemize atanan Nazan Acar, ilk atama yerinin Çermik olduğunu söyledi.

Göz Hastalıkları Uzmanı Acar, kısa sürede çok sayıda hasta geldiğini ve vatandaşa verdiği hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Tiryaki; “Uzun bir aradan sonra hastaneye göz doktoru atandığını öğrendim. Kısa sürede çok sayıda hasta muayene için geliyor. Şikâyetlerin en başında göz alerjileri yer alıyor. Bunun yanı sıra bağ bahçe işleri ilçede çok olduğundan dolayı göz enfeksiyonlarışikâyetleri ile de gelen çok oluyor. Tabi göz bozuklukları şikâyetleri ile gelen, gözlük dereceleri değişen hastalarımız da sıkça başvuruyor” şeklinde konuştu.

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinden ilçemize atanan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Oğuz Türker de, ilçede diz ağrısı şikâyetiyle gelen hastaların ilk sırayı aldığını söyledi.Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Türker, diz ağrısının yanı sıra bel ve kalça ağrısı ile gelen hastaların da çok olduğunu belirtti.

Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Yıldızhan yeni yapılan atamalarla ilçedeki uzman doktor sayısının 8’e, yükseldiğini belirterek şöyle konuştu;

“Yeni atanan göz, ortopedi ve kadın doğum uzmanlarımızın yanı sıra çocuk, kulak burun ve boğaz, fizik tedavi ve iki dâhiliye doktoru ile 13 pratisyen hekimimizle vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz.

Bunun yanı sıra diyaliz ünitemizde de vatandaşlarımız çevre il ve ilçelere gitmeden hizmet alabiliyor. Geçici görevle gelen diş hekimimiz de hastanemizde görev yapıyor.

Uzun bir aradan sonra göz doktoru ilçemize atandı. Bu konuda vatandaşlarımızın çok talebi oluyordu, biz de her fırsatta vatandaşların talebini ve mağduriyetlerini ilgili mercilere ilettik. Yeni görevlerinde meslektaşlarımıza başarılar diliyorum. Hepimizin ortak amacı vatandaşlara en iyi sağlık hizmeti vermektir. Göreve geldiğimiz günden itibaren bu düstur ile çalıştık bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA