SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hastanemiz böyle olacak

Hastanemiz böyle olacak
Bu haber 26 Ağustos 2019 - 0:04 'de eklendi ve 1.214 kez görüntülendi.

İlçemiz Devlet Hastanesi görücüye çıktı. Hastanede koğuş sistemi kalkarak tek yataklı odalar halini alacak.

Bahar ayında ilçemizi ziyaret eden Sağlık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alper Aziz Biten, yeni hastane müjdesini vermiş ve sonbahar ayında yapılmasının planlandığını belirtmişti. Geçen sürenin ardından yapılan çalışmalarda hastanenin projesi belli oldu.

Mimarisi ve iç dekorasyonu Avrupa tarzında ve 75 yataklı bir hastane olacak. Yine hastanede 10 yataklı yoğun bakım ünitesi de yer alacak. Hastanede koğuş sistemi kalkacak, tek kişilik içinde duşun da olduğu, refakatçinin de rahatça kalabileceği özel odalardan oluşacak. Hastane büyük olacağı için uzman doktor sayısı da 3 katına çıkacak. Hastanenin çatısında helikopter pisti de yer alacak. Yani tam teşekküllü bir hastaneye kavuşacak.

Yetkililer, Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle yaptıkları görüşmelerde hastanemizin mevcut durumunu, sağlık ocaklarının yetersiz ve eski olduklarını belirterek rapor halinde sundular. Yine Kayyumdan önce Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından sudan nedenlerle arazi üzerine hastane yapılamaz raporu da olumlu hale çevrildi. Hastanenin sonbahar da yapımına başlanması planlanıyor. Belediye Başkanlığı da hastanenin yapılacağı bölgede olan 12 dönümlük botanik parkı da tahsis edecek.

Yetkililer, başta Sağlık Bakanı olmak üzere, Sağlık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alper Aziz Biten’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA