SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hastanemiz yükseliyor

Hastanemiz yükseliyor
Bu haber 20 Eylül 2021 - 10:47 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.
  • Hastanede çalışmaların durduğu yönündeki iddialar gerçeği yansıtmadı

 

İlçemizde yapılan yeni devlet hastanesinde çalışmalar sürüyor. Vatandaşlar arasında hastanede çalışmaların durduğu yönünde yapılan iddialar çalışmanın devam etmesiyle gerçeği yansıtmadığını gösterdi.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yüklenici firmaya yer teslimi yapılan ve Ağustos ayında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından inceleme yapılan yeni hastane için ilk kazma geçen yıl Ekim ayında vurulmuştu.

O günden sonra yapı hızla gerçekleştirilen hastanede, bir süre çalışmaların yavaşlaması, bazı kesimlerin hastanenin yapımı durdu şeklinde söylenti çıkarmasına neden oldu. Vatandaşlar arasında hızla yayılan bu söylemin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Mimarisi ve iç dekorasyonu Avrupa tarzında olacak olan hastanede çalışmaların devam ettiğini belirten Kaymakam Ramazan Polat; “50 yataklı olarak yapılacağı ihtiyaç duyulması halinde 75 yatak kapasitesine çıkacak hastanemizde çalışmalar sürüyor. Yine hastanemizde 10 yataklı yoğun bakım ünitesi de yer alacak. Hastanede koğuş sistemi kalkacak, tek kişilik içinde duşun da olduğu, refakatçinin de rahatça kalabileceği özel odalardan oluşacak. Tam teşekküllü bir hastaneye kavuşulacak.

Vatandaşlarımıza, her alanda olduğu gibi sağlık alanında da en iyi hizmeti sunmak için gerekli yatırımlar devletimizin desteği ile devam ediyor. Vatandaşlarımız söylentilere itibar etmesin. Yapılan hizmet herkes için yapılıyor.”

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da hastaneyi ilçeye kazandırmak için yoğun çaba harcadıklarını belirtti. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, “hastanenin durduğu yönünde söylenti çıkarılması bizleri gerçekten üzdü. Öyle bir durum söz konusu değil. Gerçek olduğunu varsayımından yola çıksak hastanenin durmasının kime ne faydası olacak? Bundan ne gibi bir nemalanma elde edecekler? Vatandaşımızın içi rahat olsun, hastanemizde gözle görülür bir şeklide çalışmalar yürütülüyor” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa