SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hastanenin yer teslimi yapıldı

Hastanenin yer teslimi yapıldı
Bu haber 27 Temmuz 2020 - 0:09 'de eklendi ve 200 kez görüntülendi.
  • Bayram sonrası ilk kazmanın vurulması planlanıyor

 

İlçemizde yapılması planlanan devlet hastanesi için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Hastanenin temelinin kurban bayramı sonrası atılması planlanıyor.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Yapı Denetim Kontrol Mühendisleri ve Yüklenici Firma Yetkilileri Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nu makamında ziyaret etti. Yapılan görüşmelerin ardından yeni yapılacak olan Çermik Devlet Hastanesi’nin yer teslimi yapıldı.

İhalesi gerçekleştikten sonra 10 gün içerisinde yer teslimi yapılıp inşaata başlanması planlanan ancak pandemi nedeniyle bir süre ertelenen devlet hastanesinin ihalesini alan yüklenici firmanın ilçeye geldiğini ve yer teslimini yapıldığını belirten Belediye Başkanı Karamehmetoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bayramdan sonra ilk kazmanın vurulması planlanıyor. Bodrum+Zemin+3 katlı olacak hastanemizin yer teslimi Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Yapı Denetim Kontrol Mühendisleri ve Yüklenici Firma Yetkililerine yapıldı. Hastanenin ilk gündeme alınmasından bugüne kadar, gerek ilçede olduğumuz süreçte gerekse de Ankara’da yaptığımız ziyaretlerde hep dile getirdik ve evrak takibini bizzat kendim yürüttüm. Şükürler olsun ki bu aşamaya geldik.

Mimarisi ve iç dekorasyonu Avrupa tarzında olacak olan hastanemiz 50 yataklı olacak. İhtiyaç duyulması halinde 100 yatak kapasitesine çıkarılabilecek. Hastanede 10 yataklı yoğun bakım ünitesi de yer alacak. Hastanede koğuş sistemi kalkacak, tek kişilik içinde duşun da olduğu, refakatçinin de rahatça kalabileceği özel odalardan oluşacak. Üstünde helikopter pistinin de yer alacağı tam teşekküllü bir hastaneye kavuşulacak.

Bu süreçte bir araya geldiğimizde sorunlarımızı dinleyen ve yapımı yönünde talimat veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, milletvekillerimize, kısacası emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa