SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hava kirliliği arttı

Hava kirliliği arttı
Bu haber 26 Kasım 2018 - 0:06 'de eklendi ve 113 kez görüntülendi.

İlçemizde kışın gelmesi hava kirliliğini de beraberinde getirdi. Bacalardan çıkan duman ilçemiz semalarında siyah dumanlar oluşturdu.

İlçemizde havaların soğumasıyla birlikte yakılan sobalardan çıkan dumanlar, ilçe semalarını kaplarken oluşan hava kirliliği insan hayatını olumsuz etkiliyor. Hava kirliliğinden şikâyetçi olan ilçe halkı, bir an önce tedbir alınarak hava kirliliğinin önüne geçilmesini istiyor.

Hava kirliliğinin insanlarda solunum yolu hastalıklarına yol açtığını ve hastalıkların arttığını belirten ilçe vatandaşlar, “kış ayının gelmesi ve havaların soğuması, hava kirliliğini de beraberinde getirdi. İlçemiz dumandan geçilmiyor. Yetkililerden biran önce çözüm bulmalarını istiyoruz. Kaçak ve kalitesiz kömür yakılmasına müsaade edilmesin. Bacaların denetlenmesi ve bacalara filtre takılması şart. Bunlar yapılarsa hava kirliliğinin az da olsa önüne geçilmiş olur.”ifadeleri kullandı.

Öte yandan, hava kirliliğinden dolayı ilçede nefes almakta zorlanan vatandaşlar, özellikle sabahın erken saatlerinde ve akşamüzeri ilçede durulamayacak duruma geliniyor, bir an önce doğalgaz çalışmalarının tamamlanıp, verilmesini istiyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa