SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Hayata bağlanmak için, Hayır de”

“Hayata bağlanmak için, Hayır de”
Bu haber 07 Ocak 2019 - 0:24 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.

TÜGVA Çermik Temsilciliği bağımlılıkla mücadele semineri düzenledi.

Bağımlılıklarla mücadele alanında faaliyet gösteren, merkezi Diyarbakır’da bulunan Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği farkındalık oluşturmak ve gençleri bağımlılığa karşı bilinçlendirmek için ilçemizde iki okulda öğrencilere seminer verdi.

TÜGVA Çermik Temsilciliği tarafından organize edilen konferansta, Muhammed Emin Er Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Çermik Mesleki ve Teknik Anadolu Kız Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger, “Keşke dememek ve hayata bağlanmak için Hayır de” sloganıyla öğrencileri bağımlılığa karşı bilgilendirdi.

Dernek Başkanı Öger, bağımlılıklarla mücadelenin hafife alınmaması gerektiğini, sahada aktif ve devamlı olarak çalışılmasının elzem olduğu inancını taşıdığını söyledi.

Dernek Başkanı Yahya Öger anlattı. Madde bağımlılığı ve tütün bağımlılığı gençlerin önünde büyük bir tuzak olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Gençlerin kendilerine bir gaye ve hedef seçerken önüne konulan en büyük tuzaklardan bir tanesi de tütün ve madde bağımlılığıdır. Gençlere bu illet, “bir kereden bir şey olmaz” denilerek sunuluyor. Tütün bağımlılığımaalesef zamanla diğer bağımlılıkları da tetikliyor. Gençler,sizlere sunulan ve ilk etapta zararsızmış gibi görünen bazı kötü davranış ve ahlaklara en başta “Hayır” diyerek önüne geçmek çok önemlidir, aksi takdirde ilerleyen zamanda, çok ciddi manada hem fiziksel hem ruhsal zararlara yol açacaktır.”

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği konferanslar sonrasında öğrenciler, bağımlılıkla mücadele noktasında dernek başkanı ile sohbet ettiler.

TÜGVA İlçe Temsilcisi Musab Bozkurt, Dernek Başkanı Yahya Öger’e davetlerine icabet ettiği için teşekkür etti. Bağımlılıkla mücadele noktasında gençlere öncülük yapan Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği ekibinin önemli bir görev yüklendiğini, bunun da toplumda takdir edilmesi gerektiğini dile getirdi. Konferans sonunda TÜGVA İlçe Temsilcisi Musab Bozkurt tarafından, Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger’e teşekkür belgesi sunuldu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa