SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Hayatı kolaylaştırmak!

Hayatı kolaylaştırmak!
Bu haber 27 Nisan 2020 - 0:24 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.

Yaşamın her kademesinde elbette kurallar, yasalar, yönetmelikler vardır.

Bunda en önemli olan elbette ki insanların yaşamlarını daha da kolaylaştırmaktır.

Özellikle olağanüstü, beklenmeyen durumlarda, insanların daha rahat hareket etmeleri de alınan önlemler kadar önemlidir.

Son günlerde yaşanan koronavirüs nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde, ilimizde ve ilçemizde de gerekli önlemler alınıyor.

Elbette insanların sağlıklı yaşamlarına yöneliktir bu önlemler.

Ancak, ilçemizde alınan önlemlere bakıldığında, sıkıntılar da yaşandığı bir gerçektir. Şöyle ki; ilçemizde maalesef çarpık yapılaşmadan kaynaklanan ve sorunlar paralelinde cadde ve sokaklarımız araç trafiğinde sorunları da beraberinde getiriyor. Bu da yaşamı olumsuz etkiliyor.

İlçemizde maalesef alternatif yol bulunmamaktadır. Dolayısıyla da bütün çıkışı olan cadde ve sokakların trafiğe kapatılması insanları zor durumda bırakıyor.

Örneğin Çüngüş yolundan ilçe merkezine gelecek bir aracın tek alternatifi vardır, o da eski hastane arkasından belediyenin arkasından inip, eski Çüngüş yolundan Beyler Sarayı önünden pazara inmektir. Pazar da kapalıdır. Şimdi bu sürücü ne yapacak?

Bilardonun orası kapalı, Fatih Caddesi kapalı, Emniyetin önü kapalı, belediye önü kapalı… Sebze pazarına ve Arasa meydanına araç girişi yasak. İnsanların nefes alamaz duruma gelmesi sıkıntıya neden oluyor.

İçeride tam gün kalan insanlar nefes almak için zaman zaman dışarı çıkmak, arabasına atlayıp ilçe dışına çıkıp yeşil bir alanda oturmak istemektedir.

Buna da olanak sağlanmazsa gerçekten alınan önemler ister istemez olumsuzluğa neden olabilir.

Peki, bu kadar sıkı önlemler yerine daha yaşanır bir önlem alınamaz mı?

Elbette alınır.

İşte Yöneticilerden istenen budur.

Bu ilçe her zaman devletinin yanında olmuş, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamı sağlamıştır. Bundan sonra da aynı olacaktır.

Umarım en kısa sürede alınan bu önlemler çerçevesinde vatandaşlarımızında yasa ve yönetmeliklere, yapılan uyarılara da en hassas şekilde uyarak bu sıkıntılı günleri en kısa sürede geride bırakacağımıza inanıyorum.

Sağlıklı ve mutlu günlerde buluşmak dileğiyle.

Görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa