SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hayırlı olsun

Hayırlı olsun
Bu haber 21 Mayıs 2018 - 0:02 'de eklendi ve 260 kez görüntülendi.

-Doğalgazın inşaatına başlandı

 

İçme suyu inşaatının sürdüğü ilçede, doğalgazın yapımına başlandı. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu tarafından inşaatı başlanan doğalgazın ilk kazmasını, Tepe mahallesi Çüngüş caddesinin bir üst sokağında vurdu.

Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, doğalgaz inşaatının başlaması ile verdikleri bir sözü daha yerine getirmenin sevincini yaşadıklarını belirterek, gazetemize şunları söyledi;

“Bilindiği gibi içme suyu inşaatına yaklaşık 6 ay önce Hamambaşı bölgesinde başladı ve ilçenin çeşitli mahallelerinde aralıksız sürdürülüyor. Bunun yanın da ilçemiz için çok önemli olan doğalgazın inşaatına da başladık. Altyapı ve doğalgaz çalışmaları, müteahhit firmanın belirlediği plan doğrultusunda sürdürülüyor. Doğalgazın ilçemize geliyor olması çok önemlidir. Vatandaşımız çok daha ucuz ısınma olanağı bulacak, hava kirliliği en aza inecek. Biz vatandaşımıza verdiğimiz sözü yerine getirmek için yoğun çaba harcıyoruz. Bu bize mutluluk veriyor. Bütün söylediklerimizi tek tek yerine getiriyoruz.”

“Göreve geldikleri günden itibaren tek hedeflerinin ilçeye daha fazla nasıl hizmet edebiliriz” çabası içerisinde olduklarını, başta park olmak üzere birçok yatırımı gerçekleştirdiklerini, artık ailelerin gidip dinlenebilecekleri alanları olduğunu bildiren Başkan Şehmus Karamehmetoğlu, “Pazar yerimizin üzerini uzattık, boyalayıp temiz bir görünüme kavuşturduk. Buradaki işyerlerinin darabalarını otomatik darabaya çevirttik, tek tip sundurma yaptırdık. Buradaki esnaflarımızla işbirliği yaparak bunu gerçekleştirdik. Kendilerine teşekkür ediyorum. İlçemiz en güzeline layıktır. Daha çok şey yapacağız. Yolumuz uzun. Elbirliği ile birlik ve beraberlikleri en iyi hizmeti ilçeye, dolayısıyla hemşerilerimize sunacağız. Bu bizim görevimizdir. Belediye halk için vardır. Onlara hizmet için vardır” dedi.

-Hamamlar modern hale getirildi

Hamambaşındaki belediyeye ait hamamların modern hale getirildiğini, Ramazan bayramında da halkın hizmetine sunacaklarını belirten Başkan Şehmus Karamehmetoğlu, “Pırıl pırıl, ilçemize yakışır hamamlar oldu. Gelen misafirlerimiz de çok memnun kalacaklardır. Yeterki biz yapılana sahip çıkalım, temiz tutalım, en güzel şekilde kullanalım” diye konuştu.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa