SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hayvancılıkta adımızdan söz ettiriyoruz

Hayvancılıkta adımızdan söz ettiriyoruz
Bu haber 28 Aralık 2020 - 0:34 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi.
  • Özellikle küçükbaş hayvancılıkta 465 bin hayvan varlığıyla birinciyiz

 

İlçemiz hayvan varlığıyla adından söz ettiriyor. Hayvancılıkta birinci olan ilçemiz, özellikle 465 bin küçükbaş hayvan varlığıyla birçok büyük ilçeyi geride bırakarak ilk sırayı aldı.

Her zaman tarımsal ürünleriyle ön planda olduğu gözlemlenen ve dillendirilen ilçemiz, asıl hayvan varlığıyla fark yaratıyor. İlçemiz hayvan sayısı bakımından diğer ilçeleri geride bırakarak ilk sırada yer aldı.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, belki nüfus bakımından diğer ilçelere göre küçük olsa da, ilçemizin hayvan varlığıyla diğer ilçeler arasında birinci sırada yer aldığını söyledi.

Hayvan varlığında ilçemizin Diyarbakır’da ciddi bir paya sahip olduğunu belirten Kaymakam Ramazan Polat, hayvancılık alanında yapılan çalışmaların sürekli destekleneceğini ve hayvan sahiplerinin yapılan destek ve hibe programlarına katılımlarının önemli olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“İlçemizde 450 bin küçükbaş (koyun, keçi), 36 bine yakın büyükbaş, 64 bine yakın kanatlı ve 6 bine yakın arı kovanı ile hayvancılıkta diğer büyük ilçeleri geride bırakarak ilk sırada yer alıyor. Valimiz Sayın Münir Karaloğlu da ilçemizdeki hayvan varlığının önemine vurgu yaparak, yapılacak projelerin destekleneceğini her platformda belirtiyor.

Biz de İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bu konuda hassasiyet göstererek yapılacak tüm çağrılara ve desteklere hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızın yönlendirilmesi talimatını verdik. İlçemizdeki hayvan sayısındaki artış, istihdam alanını arttıracağı gibi ilçemizin ekonomisine de önemli katkılar sağlayacaktır. Bizler de yapılan her çağrıya başvuru yaparak bunun önemine dikkat çekiyoruz. Son zamanlarda GAP İdaresi tarafından finanse edilen Arıcılık Projesi ve yine Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından hayvancılık alanında yapılan hibe desteklerine vatandaşların başvuru yapması, bunun en güzel örneklerindendir.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA