SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hayvanlar için kış hazırlığı

Hayvanlar için kış hazırlığı
Bu haber 17 Haziran 2019 - 0:02 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.

-Bu yıl otun bol olması hayvan sahiplerini sevindirdi

 

İlçe merkezinde bağ ve bahçeler ile mahallelerde ot biçme tüm hızıyla sürüyor. Bu yıl otun bol olması hayvan sahiplerini sevindiriyor.

Bu yıl havanın yağışlı geçmesi nedeniyle ekili alanların yanı sıra adeta dağ-taşın ota büründüğünü belirten hayvan sahipleri, gerek kendi bağ ve bahçelerinde gerekse dağlardaki otlu alanlarda ot biçtiklerini söyledi.

Biçilen otları bir araya toplayarak bağ haline getirip kurutmaya bıraktıklarını bildiren hayvan sahipleri, “Aslında ot toplarken komşu bağ-bahçe sahipleri de biri birlerine yardım ediyorlar. Yani bir nevi imece usulü bizde de uygulanıyor. Herkes biri birine yardım ediyor. Ot ihtiyacı karşılanan hayvan sahibi, bu defa da komşusuna yardım ediyor. Toplanan otlar bağ haline getiriliyor, kuruduktan sonra da bulunduğu alandan alınarak kış ayında hayvanlara verilmek üzere ahırlara taşınıyor. Bu yıl gerçekten ot çok. Bu nedenle de kış aylarında hayvan sahipleri önceki yıllara göre yem için daha az harcama yapacak. Ayrıca hayvanına doğal yem vereceği için hem et hem de süt ve süt ürünlerinden önemli gelir elde edebilecek” diye konuştu.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA