SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

HDP: “Yaşanabilir marka kent oluşturacağız”

HDP: “Yaşanabilir marka kent oluşturacağız”
Bu haber 17 Mart 2019 - 23:40 'de eklendi ve 187 kez görüntülendi.

Halkların Demokrasi Partisi (HDP)’nden 31 Mart’ta yapılacak Mahalli Seçimlerde İlçemiz Belediye Başkan Adayı olan Av. Muharrem Şahin ve beraberindekiler esnafları gezerek, yapacakları işleri anlattılar. Başkan Adayı Şahin, “Yaşanabilir marka kent oluşturacağız” dedi.

Başta turizm olmak üzere, ekonomi, spor, sağlık, kooperatifleşme başta gibi birçok alanda ilk 100 günde ve görev yapacakları süre içerisinde gerçekleştirecekleri çalışmaları hazırladıkları broşürle anlatan Başkan Av. Muharrem Şahin, vaatlerini şöyle sıraladı;

“Yerel ekonominin canlandırılması, turizm gelirlerinin arttırılması, yatırım ve hizmetler ana başlıklarında çok önemli çalışmalar yapacağız. Biz yapabileceklerimizi söylüyor ve bunun sözünü veriyoruz.

İlçemizin il ve ulusal düzeyde etkili tanıtımını yapacağız. Turizm acenteleri ile gezi paketini özenle organize edeceğiz. Kırsal turizm planlamasının asıl aktörlerinden biri olan yerel girişimciler desteklenerek teşvik verilecektir. Tarım ve hayvancılık konusunda gerekli destekler ile kooperatifler veya Belediye şirketleri aracılığıyla girişimcilik konusunda gerekli destek sağlanacaktır. İlçemizde üretilen üzüm, nar, incir ve Çermik biberi gibi ürünlerin tanıtımını yapacağız. Nazım imar planı, belediye sağlık merkezi ve modern bir kaplıca tesisi ile belediye sosyal donatıları bu dönem için ayrıca planlanacak çalışmalarımız olacaktır. Keçi Besiciliği teşvik edilecektir. Vatandaşlarımızın Turizm, tarım vb. gibi teşviklerden yararlanması için belediyede bir danışma merkezi oluşturulacaktır.

2019-2024 dönemini Turizm ve Yerel ekonomiyi destekleme olarak iki bölüm halinde planlayacağız.

İlçemize gelecek turistlere en üst düzeyde hizmet sunacağız. İlçemizi turizmin yaşanabilir merkezi haline getireceğiz.

Oluşturacağımız turizm alanları ile istihdam yaracağız. Yerel ekonomimizi istihdam alanları yaratarak daha canlı hale getireceğiz.

Yaman Paraşütü, Gaban Kral Yolu ve Gelincik Dağ, Beyler Sarayı, Şeyhandede ve Yabanardı Şelaleleri, Ulu camı, Çarşı ve Hanbaşı camileri, Melike Belkıs Kaplıcaları, Sinek Çayı Kaya altı Sığınakları çevre düzenlemesi yaparak turizmin hizmetine sunacağız.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa