SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

Hedef 20 bin genci sporla buluşturmak

Bu haber 25 Aralık 2017 - 1:13 'de eklendi ve 134 kez görüntülendi.

Kayapınar Şehit Polis Memuru Halit Gülser Spor Salonu’nda düzenlenen törende Vali Güzeloğlu’nu, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler karşıladı.

Karşılamanın ardından Halkoyunları ekibi tarafından bir gösteri düzenlendi. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı’nın yaptığı konuşmanın ardından davetlilere hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi; ” Sevgili gençler, sevgili çocuklar, bugün burada sizlerin coşkusuna ortak olmaktan, yarınlara sizleri güvenli, eğitimli ve bu anlamda milli ve manevi değerlerle yetiştirme amaçlı böyle bir projede buluşmaktan son derece mutlu olduğumu belirtiyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

“Sizlerin mutlu olmasını bugünki gibi coşkuyla dolmasını, sporun her alanında iddialı olmasını en önemli temel bir hedef ve öncelik sayıyoruz.”

Kayapınar Kaymakamımızın ve Belediye Başkanımızın, en büyük değerimiz, zenginliğimiz, geleceğimiz ve güvencemiz olan sevgili gençlerimize, siz öğrencilerimize, böylesi anlamlı ve değerli projeyi hayata geçirdiği için içtenlikle kutluyorum. Çalışma arkadaşlarını, bu projeye emek veren milli eğitim, gençlik spor ve sivil, sosyal kesim yetkililerini de tebrik ediyorum. Bizim en temel hedefimiz ve amacımız, sizlerin geleceğe büyük Türkiye’yi hazırlamaya birlik ve beraberliğimizi tesisi ederek bu büyük ülkeyi daha güzel bir geleceğe hazırlanmanızı düşünce ve eylem boyutunda hazırlamaktır. Milli eğitimi temel değerleriyle bugünün bilimini tüm değerleriyle sizleri buluşturmak, hem temelinde bir birey olarak yarın bu büyük devlet ve milleti aydınlık geleceğe taşıyacak bir inancı, bir iradeyi, bir bilinci sizlere kazandırmaktır. Devletin bütün kurumları milleti için vardır. Özelliklede siz gençler ve öğrencilerimiz için. Diyarbakır’da da bu amaç ve heyecanla bu gayret ve azimle çalışıyoruz. Özellikle belediyelerde geçmişte devletin kaynaklarını millete değil de ihanete aktaran odakların yerine bugün bu kaynakları doğrudan millete yani sizlere aktarıyoruz. Sizlerin mutlu olmasına yarınlara karşı hazırlıklı olmasına dönük projelerde kullanıyoruz.

“Biz hizmeti sadece maddi anlamdaki altyapılara değil, özellikle topluma, bireye, gence ve öğrenciye odaklı yapıyoruz.”

Bugün 7 bin çocuğumuzu, gencimizin sporla buluşması, gelecekte 20 bin hedefinin inşallah ulaşılması her bir gencimizin dünyasında, Diyarbakır ve Türkiye’nin spor hedeflerine ulaşmasında çok büyük kazançlar sağlayacaktır. Biz hizmeti sadece maddi anlamdaki altyapılara değil, özellikle topluma, bireye, gence ve öğrenciye odaklı yapıyoruz. Sizlerin mutlu olmasını bugünkü gibi coşkuyla dolmasını sporun her alanında iddialı olmasını en önemli temel bir hedef ve öncelik sayıyoruz. Bu doğrultuda inanıyorum ki bugün burada olan ve bu coşkuyu paylaşan her biriniz belki içinizden gelecekte biriniz veya birçoğunuz Türkiye’nin sporda yüz akı olacak. Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonları çıkaracak ve nazlı bayrağımızı, şehitlerimizin kanından rengini alan bağımsızlığımızın sembolü şanlı bayrağımızı, İnşallah gönderde dalgalandıracak. Sevgili çocuklar, sevgili öğrenciler, sizleri çok seviyoruz. Sizlerin mutluluğunu en temel bir öncelik sayıyoruz. Yüzünüz hep böyle gülsün inşallah. Hayat sizlere güzellikler taşısın, mutluluğunuz eksik olmasın. Hepinizi sevgi ve saygıyla kucaklarken tekrar bu projeden dolayı kaymakam arkadaşımdan bütün çalışma arkadaşlarına, emek veren milli eğitim camiasına, beden eğitimi öğretmenlerimizi de ve her düzeyde emeği olan herkese çok teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Güzeloğlu’na “Sporun Pınarı Kayapınar’ın Çocukları Projesi”nde görev alan gönüllü 126 öğretmen adına plaket takdim edildi. Daha sonra Vali Güzeloğlu, beraberindekilerle birlikte “Sporun Pınarı Kayapınar’ın Çocukları Projesi” açılış kurdelesini kesti.

Kurdele kesimin ardından Vali Güzeloğlu, Mevlana Ortaokulu Bisiklet Takımı öğrencilerinden Veysel Atlı ve Gamzenur Tangul isimli öğrencilere bisiklet hediye etti. Tören, hediye takdiminin ardından sona erdi.

Etiketler :
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa