SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hedef 5 bin kadına ulaşmak

Hedef 5 bin kadına ulaşmak
Bu haber 17 Mart 2019 - 23:47 'de eklendi ve 93 kez görüntülendi.
  • “Gidilmeyecek mahalle ve mezra kalmayacak”

 

Kaymakam Nazlı Demir başkanlığında hayata geçirilen “Mutlu Kadın, Mutlu Aile, Mutlu Toplum” projesinde hedef 5 bin kadına ulaşmak. Kaymakam Demir, gidilmeyecek mahalle ve mezra kalmayacağını söyledi.

Kaymakam Demir’in öncülüğünde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi tarafından ilçemizde başlatılan “Mutlu Kadın, Mutlu Aile, Mutlu Toplum”projesi kapsamında, proje ekibi kırsal mahallelerde ikamet eden dezavantajlı kadınlara ulaşmaya devam ediyor.

Değerlerin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınları her anlamda bilinçlendirmenin en büyük hedefleri olduğunu belirten Kaymakam Demir, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Toplumumuzu oluşturan aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızı proje kapsamında eğitmek, onlara toplum içerisinde hak ettikleri değeri vermek ve aile bağlarını bilinçli bir şekilde güçlendirmek projemizin amaçları arasında yer alıyor.

Projemize İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü kendi alanında uzman kadın görevliler vasıtasıyla destek veriyor. Eğitimlerimiz kısa ve öz olarak kadınlarımızın rahatlıkla anlayabileceği slaytlar halinde veriliyor.

Projeye başladığımızda konularında uzman arkadaşlarımıza konuları anlatırken detaya girerek, kadınlarımızın bilgi içinde boğulmasını istemiyoruz dedik. Direk kadınlarımızın aklında kalacak temel bilgileri aktarıyorlar. Eğitim, sağlık, kültür, değerlerimiz gibi konularda bilgilerini aktarıyorlar. Gencecik eğitimli kadınlar olarak sahada bulunuyorlar, bu da kırsaldaki dezavantajlı kadınlarımıza örnek oluyor ve olacak. Eğitimli kadınları gören kırsaldaki kadınlarımız, çocuklarına örnek gösteriyor. Temel amacımız olan dezavantajlı kadınlarımıza ulaşarak onların hayatında yeni bir pencere açmak olacak demiştik ve bu konuda başarılı olduğumuzu hem gelen bilgilerden hem de ziyaret ettiğim mahallelerde görüyorum. Bu da yaptığımız işi doğru gösteriyor ve bizleri çok mutlu ediyor. Yani bir nevi eğitim seferberliği başlattık.”

Kaymakam Nazlı Demir, proje kapsamında toplamda 77 kırsal mahalle ve bu mahallelere bağlı mezralara ulaşılmasını hedeflediklerini, projenin başlamasından bu yana 32 mahallenin ziyaret edildiğini ve yaklaşık Bin 500 kadına ulaşıldığını söyledi. Kaymakam Demir, proje tamamlandığında 5 bin kadına ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA