SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hedef büyük

Hedef büyük
Bu haber 11 Kasım 2019 - 0:06 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.

İlçemizde bu yıl sınavlarda yüksek yerleştirme oranı hedef olarak belirlendi. Kaymakam Nazlı Demir, gittiği okullarda bunu sıklıkla dile getirirken, bu konuda sık sık toplantılar da gerçekleştiriyor.

İlçemizde eğitim alanında bu yıl çağ atlatmayı hedefleyen Kaymakam Nazlı Demir, ipin ucunu sıkı tutuyor. Geçtiğimiz yıl Liselere Geçiş Sınavı (LGS) yerleştirme sıralamasında Diyarbakır üçüncüsü olan ilçemizde bu yıl hedef birinci olmak.

Kaymakam Nazlı Demir, bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul idarecileriyle sık sık toplantı yaparken, bu konuyla alakalı branş öğretmenleriyle de her fırsatta bir araya geliyor. Hem liselere hem de üniversitelere yerleştirmede büyük başarı hedefleyen Kaymakam Nazlı Demir, geçtiğimiz hafta okul müdürleriyle toplantı gerçekleştiren Kaymakam Demir, bu hafta da branş öğretmenleriyle Kaymakamlık konferans salonunda bir araya geldi.

İlçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki okul ziyaretlerinde öğrencilerle de bir araya gelen Kaymakam Demir, öğrencilere de bu konuda büyük telkinde bulunuyor.

Ziyaretlerde sizlerle hedeflerimiz konusunda konuşuyoruz, şimdi de yapacağımız ve yapacağınız çalışmalar hakkında bir yol haritası belirlemek için bir araya geldik diyen Kaymakam Demir şöyle konuştu;

“Biz eğitim konusunda iyi bir yerdeyiz ama daha iyisi hatta en iyisi olmak istiyoruz. Bunun için sizlere büyük görevler düşüyor. Kendi alanınızda çocukların Türkiye ortalamasının üzerinde netler çıkarmasını istiyoruz. Bu konuda sizlerin hep yanınızdayız ve sizlere her türlü desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bunun için okullarımıza soru bankaları dağıttık, dağıtmaya devam edeceğiz. Sizler de çocuklarımızın en iyi yere gelmeleri için çok çalışmalısınız. Hepimiz ortak amacı çocuklarımızın iyi bir yere gelmelerini sağlamaktır. Bu çocuklar bizim çocuklarımızdır. Yapılacak deneme sınavları sonrası toplantı sayımızı arttırıp eksik yönlerimizi belirleyerek başarıyı en üst seviyeye çıkarmaya çalışacağız.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA