SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hem bilinçlendiler, hem bisikleti kazandılar

Hem bilinçlendiler, hem bisikleti kazandılar
Bu haber 12 Mayıs 2019 - 23:48 'de eklendi ve 223 kez görüntülendi.

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir’in talimatıyla başlatılan trafik eğitimi projesi sonunda, çocuklarımız hem bilinçli bireyler oldu hem de sınavda başarılı olan çocuklar bisiklet sahibi oldu.

Kaymakam Nazlı Demir öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi” sona erdi. Zekai Dursun İlkokulu’nda yapılan kapanış programına Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından 61 okulda 5 bin 238 öğrencinin eğitim aldığı projenin sonunda yapılan sınavlar neticesinde dereceye giren öğrenciler bisiklet ile ödüllendirildiler.

Törenin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, yaya kazalarında her 100 kişiden 26’sının çocuklardan oluştuğunu söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, bunun da trafik eğitiminin yetersizliğinden kaynaklandığını söyledi.

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir ise buradaki hedefin trafikte bilinçli bir nesil oluşturmak olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Biz trafikte insanlarımız ölmesin istiyoruz, bu yönde İçişleri Bakanlığımızın, jandarma ve trafik birimlerinin çalışmaları var. Biz de ilçemizde bunu uygulayarak trafik eğitimini çocuklarımızın bilinçaltına yerleştirmek istiyoruz. Tüm Türkiye’de başlatılan trafik eğitimleri ve önlemler neticesinde trafik kazalarında %40 azalma oldu.

Bugün burada vereceğimiz hediyeler aslında temsili hediyelerdir. Burada asıl amacımız geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, gençlerimizin trafikte hayatlarını kaybetmemeleri, bilinçli bir eğitim ile topluma fayda sağlamalarıdır.

Kaymakam Nazlı Demir’in konuşmasının ardından sınavda dereceye giren okul öncesinden 4’üncü sınıfa kadar yapılan sınavlarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi ile program sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa