SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hem kurs görüyorlar, hem psikolojik eğitim alıyorlar

Hem kurs görüyorlar, hem psikolojik eğitim alıyorlar
Bu haber 05 Ocak 2020 - 23:44 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.

İlçemizde kurslara katılan kadınlar hem kurs alıyor hem de psikolojik eğitim görüyorlar.

İlçemiz Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi tarafından hazırlanan ve uygulanan “Kadının Gücü, Toplumun Gücü” projesi kapsamında kadınlarımıza yönelik eğitimler devam ediyor.

Proje kapsamında Aile Destek Merkezi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve ÇATOM’da açılan kurslara katılan kadın kursiyerlere psikolojik eğitim semineri veriliyor.

Aile DanışmanıUzman Psikolog Sadık Sun tarafından verilen eğitim seminerleri yılsonuna kadar devam edecek. Proje kapsamında kadınlara; aile içi iletişim, anne baba çocuk ilişkileri, sorunların çözümü, aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamaları vb. konularda eğitimler veriliyor.

Yaptıkları projeyle sadece kadınları ekonomiye kazandırmak olmadığını belirten İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir; “bunun yanında kadınlarımızın sorunlarını kendi başına aşabilen, aile içi ve çevre ilişkileri kuvvetli, kendilerini rahatlıkla ifade eden bireyler yönünde geliştirmektir.

Bütün bunlar bir araya geldiğinde kadınlarımızın istihdama katkısı artacaktır. Çünkü kendini daha rahat ifade eden, ilişkileri güçlü kadınlar, iş hayatında da daha rahat yer bulabileceklerdir” dedi.

Kaymakam Nazlı Demir, eğitimlerin kadınlar üzerinde olumlu etki bıraktığını bunu da kadınlarla yaptığı görüşmelerde ifade edildiğini söyledi.

Kursa katılan kadınlar da öğrenmenin yaşı olmadığını, bu seminerlerin hayatlarına olumlu katkıda bulunacaklarına inandıklarını söyleyerek, Kaymakam Nazlı Demir’e teşekkür ettiler

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa