SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hem öğreniyorlar hem para kazanıyorlar

Hem öğreniyorlar hem para kazanıyorlar
Bu haber 06 Temmuz 2020 - 6:33 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

İlçemizde Halk Eğitim Merkezinde İŞKUR ile düzenlenen kurslarda kadınlar hem öğreniyorlar hem de para kazanıyorlar.

Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR, ilçemizde yeni bir projeye başladı. Proje kapsamında ilçemizde 5 kurs açıldı ve 60 kursiyer eğitim görmeye başladı.

Kaymakam Nazlı Demir’in İŞKUR yetkilileri ile yaptığı görüşme neticesinde ilçemizde ekonomimize önemli katkılar sağlayacak olan yeni kurslar açıldı. Kursta eğitim gören 60 kadın, süreç boyunca hem mesleği öğrenecekler hem de İŞKUR’dan yevmiye alacaklar.

Kursların 1 Haziran itibariyle başladığını belirten Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Topkaya şöyle konuştu;

“Kaymakamımız Nazlı Demir’in yoğun girişimleri sonucu ilçemizde yok olmaya yüz tutmuş ve ülkemizin belli illerinde devam ettirilen ahşap şekillendirme, kilim dokuma, çeyiz ürünleri hazırlama, şiş ve tığ örücülüğüyle oyuncak bebek yapımı ve makinede geleneksel Türk işlemeleri kurslarımız faaliyete geçti.

İŞKUR ile ortak yürüttüğümüz proje kapsamında 60 kursiyerimiz mesleği öğrendikleri gibi İŞKUR’dan yevmiye de alacaklar. Turizm ilçesi olan ilçemizde özellikle yaz aylarında ilçemize gelen yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken ahşap oyma, bunu yapan ustalara büyük katkı sağlıyor. Yine ilçemizin simgelerini barındıran hediyelik kilimler de ön plana çıkacaktır. Yani kısacası açtığımız tüm kurslar turizm ve ekonomik kazanca yönelik kurslar oldu.”

Kaymakamlık tarafından yürütülen master planın hayata geçmesiyle ilçemize daha fazla turistin geleceği hesaplanarak hareket ettiklerini belirten Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Topkaya, bu bölgede açılan işletmeler, ilçe ekonomisine de büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa