SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

HEM, pandemi döneminde de kurslara devam ediyor

HEM, pandemi döneminde de kurslara devam ediyor
Bu haber 19 Nisan 2021 - 9:37 'de eklendi ve 85 kez görüntülendi.

İlçemiz Halk Eğitimi Merkezi’nde çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Pandemi döneminde de açılan kurslar, vatandaşlara yeni iş alanları açıyor. Açılan kurslarda vatandaşlar hem kendi iş yerini açabilme şansı elde ediyor hem de Türkiye’nin her yerinde iş bulabilme imkanına kavuşuyor.

Halk Eğitimi Merkezi tarafından ilçemizde pandemi döneminde 81 kurs açılırken, bu kurslardan bin 201 kişi faydalandı. Açılan kurslara 356 erkek başvururken, 845 kadın da kurslardan faydalandı.

Ülkemizin hızla geçiş sağladığı doğalgaz için nitelikli elemanın önemini bilen Halk Eğitimi Merkezi yetkilileri, ilçemizin de doğalgaza kavuşmasıyla birlikte bu alanda doğalgaz iç tesisat montajcısı kursu açarak, hem ilçemizde hem de farklı il ve ilçelerde veya firmalarda vatandaşların iş bulmasına imkan sağlayacak kalifiyeli elemanların yetiştirilmesini sağlarken pandemi döneminde de talep edilen kursların açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar.

Yok olmaya yüz tutmuş ve ülkemizin belli illerinde devam ettirilen Gaziantep Sedef El İşlemeciliği kursunu da hayata geçiren Halk Eğitimi Merkezi yetkilileri, bunun yanı sıra ahşap hediyelik eşya yapımı, arıcılık, nakış iğne teknikleri, elde Türk işlemeleri, iletişim yöntem ve teknikleri, salgında hijyen kuralları gibi yeni kursların yanında halk eğitimi merkezlerinde klasik olarak yürütülen kurslarla da vatandaşların kurs taleplerini yerine getiriyorlar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA