SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hepimize şifa olsun

Hepimize şifa olsun
Bu haber 18 Ocak 2021 - 0:08 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.
  • İlçemizde aşılama çalışmaları başladı

 

Ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak başlatılan aşılama çalışmalarına ilçemizde başlandı.

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında Çin’den getirilen CoronaVac aşısı öncelikli olarak sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı. İlçemiz sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarını aşılama çalışmaları başladı.

Aşılama çalışmaları ve sistem hakkında bilgi veren İlçe Sağlık Müdürü Fırat Türken, Sağlık Bakanlığı’nın talimatı aşılama çalışmalarının başladığını, ilk etapta sağlık çalışanlarını aşılandığını belirtti. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Türken, “Sağlık Bakanlığının verdiği aşılama takvimine göre öncelikli olarak kronik hastalığı olan ve 65 yaş üzerindeki vatandaşlarımızdan başlamak üzere aşılama programımıza hastanemizde ve aile sağlığı merkezlerimizde devam edeceğiz.

Aşı olmak için MHRS sisteminden, 182’yi arayarak veya ENabız sisteminden randevu almamız gerekiyor, buna mutlaka dikkat etmeliyiz. Bunun sonucunda aile hekimliklerinden veya hastanelerden aşılarını olabilirler, herkesi bir sonraki aşamada aşı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Devlet Hastanesi Başhekimi Murat Yıldızhan da aşı olmanın önemine vurgu yaptı. Başhekimi Yıldızhan, “ne yazık ki bu virüs nedeniyle birçok alışkanlığımızdan vazgeçtik. Maske, mesafe ve hijyene dikkat etmemiz ile birlikte bu virüse karşı kendimizi korumamız için mutlaka aşı olalım” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA