SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Her Cuma sabah namazında çorba dağıtılıyor

Her Cuma sabah namazında çorba dağıtılıyor
Bu haber 12 Şubat 2018 - 0:10 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.

-Amaç birlik ve beraberliği sağlamak, cami cemaatini arttırmak

 

İlçemizde iki camide her Cuma sabahı namaza gelen vatandaşlara sıcak çorba dağıtılıyor. Amaç vatandaşlar arasında birlik ve beraberliği sağlamak, camilerin cemaatini arttırmak.

Kale Mahallesindeki tarihi Ulu Cami müezzini Süleyman Kızıltoprak ile Çarşı Camii Müezzini Abdullah Tekdal gazetemize yaptıkları açıklamada, camilerine sabah gelen cemaate sıcak çorba dağıtmayı düşündüklerini, bunu da cami cemaati olan esnaflarla paylaştıklarını belirterek, esnafında desteği ile fikirlerini hayata geçirdiklerini söyledi.

Esnafların desteği ve kendi olanakları ile her hafta dönüşümlü olarak ulu cami ve çarşı camiine gelen cemaate Cuma sabahı namazdan sonra sıcak çorba vermeye başladıklarını bildiren müezzinler, “Amacımız birlik ve beraberliği pekiştirmek, camilerimize gelen cemaat sayısını arttırmaktır. Bunun da sonucunu almaya başladık. Her hafta camilerimize gelen cemaat sayımız artmaktadır. Bu da sevindiricidir. Bizlere destek olan esnaflarımıza, çarşı Cami İmamı Ekrem Muğul’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Çarşı Cami Müezzini Abdullak Tekdal ve Ulu Cami Müezzini Süleyman Kızıltoprak’a teşekkür eden vatandaş, böyle bir uygulamayla ilk kez karşılaştıklarında hem şaşırdıklarını hem de sevindiklerini belirterek, “Büyük şehirlerde böyle bir uygulama olduğunu televizyon ve gazetelerde görüyorduk. İlçemizde de iki camimizde uygulamaya geçilmesi sevindirdi. Gerçekten sabah namazında ilk kez karşılaştığımız insanlar görüyoruz. Onlarla tanışıyoruz aynı sofrayı paylaşıyoruz. Güzel bir duygu. Birlik ve beraberlik budur. Esnaflarımıza da teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA