SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Her şey huzur ve güvenlik için

Her şey huzur ve güvenlik için
Bu haber 19 Mart 2018 - 0:00 'de eklendi ve 364 kez görüntülendi.
  • Binden fazla araç kontrol edildi…

 

İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından son bir haftada binden fazla araç kontrol edildi. 1200 kişinin sorgusu yapıldı, aranan 13 kişi yakalandı.

İlçe Jandarma Komutanlığı, halkın huzur ve güveni için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çermik-Ergani arası ile Çermik-Siverek arasındaki yol kontrollerini sıklaştıran güvenlik güçleri, son bir haftada binden fazla araçta kontrol yaptı.

Jandarma Trafik Timleri, asayiş timleri ve güvenlik koruyucularının da katıldığı kontrollerde, bin 200 kişinin kimlik sorgulaması yapıldı ve çeşitli suçlardan aranan 13 kişi yakalandı.

Özellikle İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Gürüz Jandarma Karakol Komutanlığı’nda kurulan PTS (Plaka Tanıma Sistemi) ile hem çalıntı, hem de ağır tonajlı araçların tespiti elektronik ortam da yapılıyor, kaçak geçişler ve aranan araçların da tespitini sağlamada büyük kolaylık sağlıyor.

Yine Kontroller esnasında anında ASAL (Askere Alınma Merkezi) ve UYAP’a girerek asker kaçağı, yakalama kararı bulunan kişilerin de tespiti yapılıyor. Sadece gündüz yapılmayan uygulamalar ŞOK diye adlandırılan gece yarısı uygulamaları da gerçekleştiriliyor.

Uygulama kapsamında durdurulan araçlarda ehliyet, ruhsat ve şahısların Genel Bilgi Tarama Sistemi(GBT) ile sorgulamaları yapılıyor, şüphelenilen araçlar ekipler tarafından aranıyor.

Yapılan uygulamadan vatandaşlar ise memnun. Vatandaşlar uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, halkın güvenliği ve huzuru açısından uygulamayı olumlu bulduklarını, devamlı yapılması nedeniyle suç ve suçluların azalmasında fayda sağlanacağını söyleyerek jandarma ekiplerine destek verdiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA