SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Hibe programlarından en iyi şekilde yararlanmak istiyoruz”

“Hibe programlarından en iyi şekilde yararlanmak istiyoruz”
Bu haber 06 Mayıs 2019 - 0:18 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir, istihdam sağlayacak yatırımlar konusunda hibe programlarından en iyi şekilde yararlanmak istediklerini söyledi. Kaymakam Demir, “İnsanlarımıza iş aş sağlamak için ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız” dedi.

İlk olarak proje ekibini toplayarak çalışmalara başladıklarını bildiren Kaymakam Nazlı Demir. hibe programlarından en iyi şekilde yararlanmak konusunda ağırlıklı çalışma içerisinde olacaklarını, özellikle GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı başta olmak üzere Kırsal Kalkınma Ajansı ve AB Fonlarından yararlanmak için projelere ağırlık vereceklerini söyledi.

İlçenin her türlü kalkınma programından en üst düzeyde yararlanması çabası içerisinde olacaklarına vurgu yapan Kaymakam Demir, Gazetemize şu açıklamayı yaptı;

“Diyarbakır Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan bir heyet gelip, ilçemizde tanıtım yaptı. Diğer programı yürüten kuruluşlarla da bire bir biz ve onları davet ederek çalışma yürüteceğiz. Çermik hizmetin en iyisine layıktır. Her alanda yatırım hamleleri gerçekleştirmenin çabası içerisinde olacağız. İnsanlarımıza iş aş sağlamak için ne gerekiyorsa yapacağız. İlçe başta turizm olmak üzere her alanda yatırım alması için gecemizi gündüzümüze katacağız. Özellikle Avrupa Birliği (AB) fonlarından turizme yönelik yatırımlar için projeler hazırlayacak, yatırımlar gerçekleştireceğiz. Hedefimizi belirledik ve bu yönde çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz.”

Türkiye’nin en iyi, dünyada da 2’nci sıcak suya sahip olan ilçenin özellikle turizmde atılım yapması konusunda her kurum, kuruluş ve özel sektörün yoğun bir eşgüdüm içerisinde çalışma yapmasının büyük yararı olacağını kaydeden Kaymakam, “Hedef bellidir. Bu hedefe doğru yürüyeceğiz ve güzel işler yapacağız” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa