SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hırsızlığa geçit yok

Hırsızlığa geçit yok
Bu haber 21 Aralık 2020 - 0:14 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.
  • İnşaattan çaldılar, satarken yakalandılar

 

Emniyet Amirliği, ilçemizde hırsızlara geçit vermiyor. Bir inşaattan çaldıkları malzemeleri satarken suçüstü yakalanan hırsızların yanı sıra bir eve girip para ve av tüfeği çalan hırsızlar da yakayı ele verdi.

Edinilen bilgiye göre ilçemiz Çukur Mahallesi’nde bir inşaata giren M.E. ve H.D. isimli hırsızlar inşaatta bulunan iki adet spiral makinesi ile 200 metre kablo çaldı.

İnşaat sahibinin durumu Emniyet Amirliği’ne bildirmesi üzerine yapılan incelemede kimlikleri tespit edilen M.E ve H.D.’yi yakalamak için çalışmalara başladı.

Yapılan inceleme neticesinde H.D.’nin Kale Mahallesi’nde spiral makinelerinden birini 100 liraya satmak üzere olduğu esnada suçüstü yakalanırken, M.E. ise Çukur Mahallesi Hastane Caddesi üzerinde bulunan evinde yakalanarak gözaltına alındı.

M.E ve H.D. Emniyet Amirliği’nde ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi

-Para ve av tüfeği çaldılar

İlçemizde gerçekleşen başka bir hırsızlık olayında ise Tepe Mahallesi Heykel Sokak’ta bir eve giren B.K., M.K. ve C.K. evde bulunan 900 lira para ile av tüfeği alarak kaçtı. Durumu güvenlik güçlerine bildirilmesinin ardından yapılan çalışmalar neticesinde B.K., M.K. ve C.K. kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Yapılan araştırmada hırsızların üç eve daha girdiğini fakat kıymetli eşya bulamadıklarından dolayı evden ayrıldıkları belirtildi.

Hırsızlar, Emniyet Amirliği’ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından hırsızlık suçu dışında haneye izinsiz girmek suçundan dava açılacağı iddia edildi

Her iki olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa