SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hırsızlık olayı artınca Kaymakama sorunlarını anlattılar

Hırsızlık olayı artınca Kaymakama sorunlarını anlattılar
Bu haber 10 Aralık 2017 - 23:55 'de eklendi ve 114 kez görüntülendi.

İlçemizde son zamanlarda artan hırsızlık olayları üzerine esnaflar Kaymakama sorunlarını anlatarak, soruna çözüm getirilmesini istediler. Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş, sorunun çözümü için gerekli her türlü önlemin alınacağını söyledi.

Geçen yıl işyerine girilerek kasaların patlatılması sonucu yaklaşık 80 bin lira altın ve nakit para hırsızlığı olayının aydınlatılmaması esnafları adeta çileden çıkarırken, son zamanlarda çok sayıda ev ve işyerlerine girilmesi bardağı taşıran son damla oldu.

Geçtiğimiz Perşembe günü Medrese camii civarında kuyumcu Abdulcelil Çınar’a ait kuyumcu dükkanını soymak isteyen hırsız yada hırsızlar, otomatik kapanan kepengi patlatmalarına rağmen başarılı olamadı.

Olayı gece 02.00 de öğrenen ve anında polisi arayan Çınar, polisin kendisine bir saat sonra döndüğünü, anında olay yerine intikal edilmesi gerekirken, geç kalındığını iddia etti.

Kuyumcu dükkanının alarmı olduğunu, içeriye girilememesi sonucu soyulmaktan kurtulduğunu öne süren Kuyumcu Abdulcelil Çınar, “İşyerimin darabası uzaktan kumandalı olmasaydı, eskiden kullanılan daraba olsaydı hırsızlar emellerine ulaşacaklardı. Polisin bu konuda çok duyarlı olmasını istiyorum” dedi.

-Kaymakamla görüştüler

Çarşı içinde daha önce de bazı dükkanlara girildiği, bozuk para alındığını öne süren esnaflar, hep birlikte İlçe Emniyet Amirliğine kadar giderek, burada sorunlarını dile getirdi.

Buradan Hükümet Konağı önüne gelen vatandaşlar, Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş ile görüşmek istediğini bildirdiler. Kaymakam Ocaş, bir grup esnafı makamında kabul ederek, görüştü.

Hırsızlık olaylarının mutlaka önleneceğini, Emniyet Yetkilileri ile görüşerek, Asayiş Ekibinin değiştirileceğini, ihbarı alıp, ekibi geç gönderen görevli hakkında da soruşturma açacağını bildiren Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş, sorunun kesinlikle önleneceğini, esnafın can ve mal güvenliğinin her şeyin üzerinde geldiğini söyledi. Esnaf ve vatandaşların duyarlılığı ile üstünden gelinemeyecek bir sorun olmadığını da bildiren Kaymakam, “Gerekli önlemler süratle alınacak, sorun çözülecek” diye konuştu.

-Kaymakama teşekkür

Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş ile görüştükten sonra Hükümet Konağından ayrılan esnaflar, kendilerini dinleyen Kaymakam Olcaş’a teşekkür ettiler. Esnaflar, “Kaymakam bizi makamında kabul etti. Biz sorunumuzu anlattık. O da gerekenin yapılacağını söyledi. Hırsızlık olayları gerçekten son zamanlarda oldukça arttı. Geçmişte yaşanan hırsızlık olaylarının ortaya çıkarılmaması da belki hırsız yada hırsızlara cesaret vermiş olabilir. Ne olursa olsun gerekli önlemler alınmalı, yapılan ihbarlar anında değerlendirilmelidir.

Esnaf zaten zor durumda. Böyle olaylarla karşılaması gerçekten üzüntü vericidir” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa