SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Hırsızlık şebekesi çökertildi

Hırsızlık şebekesi çökertildi
Bu haber 05 Şubat 2018 - 0:14 'de eklendi ve 217 kez görüntülendi.
  • Polis, başarılı ve titiz çalışma ile hırsızlık olaylarının faillerini tek tek belirleyerek yakaladı

 

İlçemizde son aylarda artan hırsızlık olayları üzerine başarılı ve titiz çalışma yapan polis, iki farklı hırsızlık şebekesini çökertti. İki farklı hırsızlık olayında 8 elemandan 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Son aylarda ev ve işyerlerine girilmesi ile artan ve vatandaşların Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş’a makamında sorunlarını anlatmaları ile polis hırsızlık olaylarına karşı kontrollerini arttırdı.

İlçe merkezinde akşam saatlerinde başlayan ve gece boyunca motorize olarak kontrollerde bulunan polis, bir yandan da hırsızlık olayları ile ilgili titiz çalışma yürüttü. Bunun sonucu olarak da geçen hafta içerisinde Siverek’ten 07 NH 833 plakalı araçla ilçeye gelen Ç.G., O.K. A.B. ve K.A. Tepe mahallesinde bir siteye giren ve hırsızlık yaptıktan sonra araca binerek uzaklaşırken, sitenin kapıcısı tarafından fark edildi. Kapıcının aracın plakasını hemen güvenlik güçlerine bildirmesinin ardından harekete geçen güvenlik güçleri, Siverek Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçti. Yürütülen çalışma neticesinde hırsızlar, plakası belirlenen araç içerisinde yakalanarak ilçemize getirildi. Birçok hırsızlık suçundan dosyası bulunan ve Ç.G.’nin de cezaevi firarisi olduğu belirlendi. Siverek’te ikamet eden 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yine ilçemiz Tepe Mahallesi’nde bir eve giren 4 kişi yakalandı. Daha önce de hırsızlıktan dosyası bulunan ve yaşları 18’den küçük olan M.S.K. ve D.G. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, iki kişi ise adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.

Yetkililer, hırsızlık olaylarının faillerinin yakalanmasıyla hırsızların bundan böyle rahat harekete edemeyeceğini, bundan sonra da hırsızlık olaylarına karşı denetim ve kontrollerin aralıksız sürdürüleceğini belirtilerek, vatandaşların polise güvenmelerini istedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA