SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Hizmeti sizinle alabiliriz…

Hizmeti sizinle alabiliriz…
Bu haber 18 Aralık 2017 - 1:53 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

Geçen hafta ilçemizde yapılan ve ildeki yatırımcı ve hizmet sektöründeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ilçemizdeydi.

Büyük heyecan yaşadık.

En önemlisi ise ilçemizde yapılan hizmetlerin ne aşamada olduğu yönünde hem bizler hem de muhtarlar bilgi sahibi oldu.

Buradan Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na sonsuz teşekkür ediyorum.

Öyle sanıyorum ilçemizde ilk kez bu denli geniş katılımlı, sorunlara cevap verecek yetkililerinde bir araya geldiği toplantı gerçekleştirildi.

Vali Sayın Güzeloğlu’nun “Muhtarlar Buluşması” toplantısı gerçekten çok yararlı olduğunu sanıyorum.

Muhtarlarımız önemli sorunları yönelttikleri, karşılığını da bizzat ilgili kurum yetkilisinden aldığı toplantıda, sorunların ne boyutta olduğu ve sorunların çözülmediği iddialarını da gözler önüne serdi.

Vali Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun sanırım bu durumla karşılaşacağını beklemiyordu.

Ancak Muhtarlardan gelen sorunları öğrenmesinden de çok memnun kaldığını umuyorum. Nitekim bu nedenle en kısa sürede ilçeye geleceğini de sanırım bu nedenle ifade etti.

Muhtarlar toplantısında Vali Sayın Güzeloğlu’nun üstüne basa basa söylediği, “Birlik ve beraberlik içerisinde, işimizi doğru yapacağız, güzel yapacağız” vurgusuydu.

Vatandaşa en iyi hizmeti vermenin en büyük görevleri olduğunu da belirten Vali Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, vatandaşlarla da sıcak görüşmelerde bulundu, sorunlarını dinledi, esnafları gezdi.

Burada da gözlemimiz, vatandaşın ne kadar üst düzey devlet görevlisi ile görüşmeye hasret kaldığını, sorunlarını dinleyeni karşısında görmesinin heyecanını da yaşadığına tanık olduk.

Sevecendi…

Vatandaşı adeta kucaklar gibiydi.

Bu nedenle de Vatandaş, kendisinden gördüğü Vali Sayın Güzeloğlu’nu kendisinden biri olarak gördü.

Doğrusu da bu değil mi?

Bu nedenle halkla bütünleşmenin ne kadar önemli olduğu da bu buluşmalarda gözler önüne serildi. Birlik ve beraberliğin en güzel örneğiydi, Sayın Vali-vatandaş buluşması, görüşmesi.

Devlet babadır… Vatandaşını bağrına basar, sorununu dinler, çözer. Bunun için vardır.

Nitekim muhtarların, arka arkaya yönelttiği sorunları pür dikkat dinlemesi de Valinin bu tür muhtarlar toplantısına ne kadar büyük değer verdiği de bir gerçek.

Muhtarın köy yolunun yapımında hiçbir adımın atılmadığını, küçük çocukların gittiği okulda ihata duvarının tehlike saçması, öğrencilere dağıtılan kumanya sorunu.

Vali Sayın Güzeloğlu’nu üzen bir başka görüntü de sanırım resmi olarak hizmete açılmayan Muhammed Emin Er İmam Hatip Lisesi’ydi.

Vali okulu gezerken, sınıf duvar kolonlarının yer yer döküldüğü, sınıfların havalandırılmadığı, laboratuar sınıfının kapalı olmasına da tanık oldu.

Okulun temiz olmadığı görüldü.

Burada sevindirici olan Vali Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na, öğretmenler odasında takdim edilen Arap yazıyla oluşturulan Nurcan Yıldırım’ın tablosuydu.

Sayın Valim; sizi sık sık ilçemize bekliyoruz. Belki o zaman vatandaş arzulanan, istenen hizmeti alabilecektir.

Görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA